Zdelegalizować Komitet Obrony Demokracji - domaga się Polonia w Wielkiej Brytanii

Grupa Polaków mieszkająca w Wielkiej Brytanii złożyła wniosek do brytyjskich władz o uznanie KOD na Wyspach za grupę „antyspołeczną”, „ekstremistyczną”, „zagrażającą bezpieczeństwu publicznemu

Martin Hesketh / https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/
Grupa Polaków mieszkająca w Wielkiej Brytanii złożyła wniosek do brytyjskich władz o uznanie KOD na Wyspach za grupę „antyspołeczną”, „ekstremistyczną”, „zagrażającą bezpieczeństwu publicznemu” i „nawołującą do przemocy politycznej”.

4 marca grupa 50 Polaków złożyła do Home Office (jednostki rządowej odpowiedzialnej m.in. za politykę imigracyjną, bezpieczeństwo i porządek publiczny) dwustronicowy wniosek. „Z tego co już dowiedzieliśmy się, w aktach dołączonych do wniosku są zdjęcia poszczególnych osób należących do KOD-u w Londynie, pozyskane podczas ich demonstracji” – zaznaczają dziennikarze polonijnego portalu polscott24.com, który jako pierwszy poinformował o sprawie.

Jeśli Home Office uzna wniosek, KOD w Wielkiej Brytanii może zostać uznany za grupę zagrażającą bezpieczeństwu, co może skutkować nawet deportacją z zakazem powrotu na Wyspy dla jego działaczy.

Kopii wniosku ani nazwisk wnioskodawców nie ujawniono, ale członkowie KOD w Londynie niejako „w odwecie” zamierzają złożyć podobny wniosek przeciw m.in. organizacji skupiającej młodych narodowców „Patrie Fidelis”. Domniemają, że to ich środowisko zaskarżyło działalność KOD do Home Office. Jednak według ustaleń portalu polonijnego „Polskie Echo”, wniosek przeciwko KOD złożyli nie oni a przedstawiciele tzw. starej Polonii.
 

 

 


Źródło: niezalezna.pl

MP
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo