Zdecydowane słowa Jarosława Kaczyńskiego: Polska nie będzie kolonią!

  

Będziemy Polskę zmieniać. Chcemy, by Polacy mogli być ludźmi godnymi. Polska silna, dostatnia, sprawiedliwa i godna, licząca się w Europie i na świecie - to jest nasz cel - mówił dziś w Łomży prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

Polityk przybył tam, by podziękować mieszkańcom Łomżyńskiego i Suwalszczyzny, którzy we wczorajszych uzupełniających wyborach do Senatu poprali kandydatkę PiS Annę Marię Anders.

Wiem, że miło jest obchodzić zwycięstwo. Pokonaliśmy wielką koalicję antypisowską. Wygraliśmy, ale oni uważają, że też zwyciężyli. Życzę, żebyście tak samo wygrali w wyborach w 2019 roku. Trzeba tu też podziękować pani Annie Anders. Przybyła, zobaczyła, zwyciężyła

- mówił Jarosław Kaczyński.

Przed tymi wyborami mówiłem, że będzie to referendum w sprawie polskiego rządu. I myśmy je wygrali. Polska potrzebuje zmian we wszystkich dziedzinach życia. My mamy plany ich wprowadzenia. Ze społecznym poparciem zrealizujemy te przedsięwzięcia, a Polska będzie inna - godna godnością wszystkich Polaków. Cel musi być osiągnięty

- podkreślił lider PiS.

Wspomniał też o opozycji, która za wszelką cenę dąży do storpedowania prac rządu i parlamentarnej większości.

Oni próbują być biało-czerwoni. To ci sami ludzie, którzy mówili, że Polska to anachronizm, którzy chodzili do rosyjskiej ambasady ze skargami, którzy uprawiali pedagogikę wstydu, lżyli tych, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej, deptali to, co w naszej kulturze jest święte. Podobno tu są KOD-owcy. Niech się pokażą. (...) Oni Polską gardzą, oni chcą ją odrzucić. Za tym ruchem stoją siły, które chcą utrzymać Polskę jak najniżej. Ale my nie będziemy kolonią! Polska pod naszymi rządami na to się nie zgodzi! Sami będziemy rozwiązywać sprawy, bez obcej interwencji. Będziemy Polskę zmieniać!

- mówił Jarosław Kaczyński, który na zakończenie raz jeszcze podziękował Annie Marii Anders i pogratulował jej zwycięstwa.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Węgry: fala rekordowych upałów

/ Civertan Grafikai Stúdió [CC BY-SA 2.5 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.5)]

  

Kolejne dzienne rekordy temperatury zanotowano w sobotę na Węgrzech. Najcieplej było w Budakalasz na północ od Budapesztu, gdzie słupki rtęci podniosły się do 35,8 stopnia Celsjusza. Fala upałów daje się Węgrom we znaki od kilku dni.

Dotychczas najcieplejszy 15 czerwca zarejestrowano na Węgrzech w 1987 r., kiedy to w kilku miejscach kraju było 35 st. C.

W sobotę padł także dzienny rekord temperatury dla Budapesztu. Zanotowano 34,7 stopnia, czyli więcej, niż wynosił dotychczasowy rekord z 1986 r., kiedy to było 34,2 stopnia.

Rekordowo ciepły był także czwartek. W Budapeszcie był to najcieplejszy 13 czerwca w historii – zanotowano 35,3 stopnia Celsjusza, co przekroczyło dotychczasowy rekord z 2000 r. wynoszący 35 stopni.

Od środy obowiązuje na Węgrzech najwyższy poziom ostrzeżenia przed upałami, ogłaszany, gdy przez trzy dni z rzędu temperatura przekracza 27 stopni. Ma trwać do północy w niedzielę.

Władze zalecają, by w miarę możliwości w godz. 11-15 nie przebywać na słońcu, a także unikać kawy i alkoholu oraz tłustych dań.

Od środy Węgierskie Koleje Państwowe (MAV) zapewniają podróżnym darmową wodę mineralną na głównych dworcach Budapesztu i na większych stacjach w kraju.

Z prognoz wynika, że w niedzielę też będzie gorąco – spodziewane są temperatury maksymalne 30-36 st. C.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl