Lekcja niegrzeczności... Od 6. roku życia

  

Kolejna część przeglądu dziecięcej literatury w formie czytań z domieszką spektaklu odbędzie się w gdańskim Teatrze Wybrzeże już w najbliższą niedzielę w samo południe.

Wspólnym mianownikiem przeznaczonych dla widzów od 6 roku życia „Lekcji niegrzeczności” jest różnorako pojmowany, obecny w książce dziecięcej od zawsze, „bohater niepokorny". Tym razem przypomniane zostaną "Awantury i wybryki małej małpki Fiki-Miki" Kornela Makuszyńskiego. Lekcję poprowadzą: Anna Kociarz, Małgorzata Oracz, Piotr Chys i Marcin Miodek.

Opiekę artystyczną nad 20. Lekcją objął Michał Derlatka. Oprawę dźwiękową przygotuje Joanna Sówka-Sowińska. Za oprawę graficzną będzie natomiast odpowiedzialny Maciej Salamon.

Po Lekcji odbędą się warsztaty teatralne nawiązujące do tematyki czytanego tekstu. Powtórka z lekcji odbędzie się 20 marca także o godz. 12.

Koszt jednej lekcji: 11 zł.

Liczba miejsc jest ograniczona.

Konieczne są wcześniejsze zapisy pod adresem: weronika.lucyk@teatrwybrzeze.pl
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Burze z gradem na południu kraju

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/O12

  

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dziś ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami z gradem oraz silnym wiatrem dla czterech województw.

W środę rano IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami z gradem dla województwa śląskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego. Prędkość wiatru osiągnie w porywach do 70 km/h.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że zjawiska meteorologiczne mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Należy się spodziewać utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl