TARAKA w preeliminacjach do Eurowizji 2016. Zobacz teledysk „In the rain”

  

W dzisiejszych preeliminacjach do konkursu Eurowizja – Sztokholm 2016 (TVP1, godz. 21.30) wystąpi zespół Taraka z piosenką „In the rain”. Piosenka dotyka powszechnego obecnie w życiu publicznym tematu imigracji i poszukiwania swojego miejsca w świecie.

W wywiadzie dla Muzycznej Jedynki PR lider zespołu Taraka, Karol Kus tłumaczył: – Jedziemy z konkretnym przekazem, który dotyczy całej Europy i całego świata, mianowicie tematem imigracji i o tym jest piosenka.

Konflikt we współczesnej Europie toczy się o to, co nazywamy globalną jednością europejską, a co nazywamy jednością narodową poszczególnych państw. Mamy do czynienia z ogromną falą uchodźców z krajów arabskich, a jednocześnie zapominamy o tym, że na zarzewiu wschodnim naszego kontynentu mamy wojnę. Ten konflikt dotyczy całej Europy. Europa musi odpowiedzieć sobie na pytanie, co to znaczy tożsamość. Tzn. na ile my jesteśmy tożsami we współczesnym świecie globalnie i na ile jesteśmy tożsami narodowo. My chcemy to pytanie postawić

– podkreślał.

Dzisiaj, w otaczającym nas świecie, a szczególnie w Europie, która jest na takim a nie innym etapie, nie ma miejsca na drugą Conchite, tylko jest miejsca na coś, co tak naprawdę stanowi o tym, co się dzieje i na takiego wykonawcę, który zadaje wprost pytanie, co dalej z tym zrobić 

– dodawał.

Utwór „In the rain” promuje poruszający teledysk, w którym pokazano sceny walk na Ukrainie, opuszczone z powodu działań wojennych miasta.

Zobacz wideo:

Zespół Taraka nie chce, żeby był to tylko kolejny popowy występ, ale wykonanie z przekazem, który trafi do serc Europejczyków. Muzycy mają świadomość, że ich piosenka jest całkowicie odmienna od pozostałych utworów konkursowych, ale właśnie dzięki tej odmienności liczą na powodzenie.

Koncert eliminacyjny odbędzie się w sobotę, 5 marca, o godzinie 21.30 na antenie TVP1. Zwycięzcą i oficjalnym reprezentantem Polski na Konkursie Eurowizji zostanie artysta, który otrzyma największą liczbę głosów telewidzów.

Zachęcamy do głosowania.

Zespół Taraka znany jest szerszej publiczności dzięki płycie „Podaj rękę Ukrainie”, z której tytułowa piosenka została wykonana na kijowskim Majdanie 9 lutego 2014 roku przed 150 tys. ludzi zebranymi na kijowskim placu. Piosenka „Podaj rękę Ukrainie” stała się nieformalnym hymnem Majdanu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Polskie Radio,niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Morawiecki w Częstochowie: Polska nie może być na marginesie

/ Kancelaria Premiera

  

- Polska nie może i nie chce być na marginesie wielkich przemian gospodarczych. Polska jest powołana wielkością naszej historii, ale też naszymi dzisiejszymi ambicjami do tego, by inspirować świat do odważnych rozwiązań - mówił premier Mateusz Morawiecki w Częstochowie.

Szef rządu podczas Pielgrzymki Ludzi Pracy na Jasną Górę przywoływał słowa bł. ks. Jerzego Popiełuszki, że człowiek nawet ciężko pracujący, ale bez Boga, modlitwy, ideałów, będzie "właśnie jak ptak z jednym skrzydłem drepczący poziomie".

"Polacy zawsze szukali solidarności, poszukiwali ideałów. One oświetlały nam drogę naszych wysiłków, najpierw ku wielkiej Rzeczpospolitej Obojga Narodów, potem wysiłków zmierzających do odzyskania niepodległości, a dziś znowu w nowym świecie w nowych okolicznościach, nowych wyzwaniach, wysiłków, które mają obudzić naród do wielkości"

- mówił premier.

Jak dodał te wysiłki muszą zostać uwieńczone powodzeniem, ale - jak zaznaczył - stanie się tak tylko wtedy, kiedy "ludzie pracy, ludzie Solidarności ręka w rękę, ze wszystkimi ludźmi dobrej woli, wszystkimi ludźmi ze wszystkich zawodów starali się rozpoznać ścieżki ku przyszłości".

"Wiara, wolność, solidarność są ze sobą nierozłącznie w polskich dziejach i w polskiej duszy splecione. Wydaje mi się, że w rzeczy samej Polska jest takim nierozerwalnym splotem wiary, wolności i solidarności"

- ocenił Morawiecki.

Szef rządu stwierdził podczas wystąpienia, że rządzący i ludzie pracy mają wielki chrześcijański obowiązek, by łączyć ze sobą "trudne wymiary naszego życia". "Łączyć ze sobą konieczność zapewnienia stabilności pracy, jak najlepszych warunków pracy, jak najbardziej godnej płacy, kontynuowania naszej rewolucji godności" - mówił Morawiecki.

"Łączyć tę rewolucję godności z rozpoznawaniem wyzwań przyszłości" - dodał.

Jak mówił, rządzący mają być w forpoczcie "rozpoznawania tego współczesnego pola gry, pola walki, pola konkurencji międzynarodowej, wewnętrznej, ale i pola współpracy, solidarności".

"Bo te pola zmieniają się na naszych oczach wraz z galopującym postępem technologicznym. Polska nie może i nie chce być na marginesie wielkich przemian gospodarczych. Polska jest powołana wielkością naszej historii, ale też naszymi dzisiejszymi ambicjami do tego aby inspirować świat do odważnych rozwiązań"

- podkreślił Morawiecki.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl