​Komisja Wenecka nie zmieni daty publikacji opinii o Polsce

  

Komisja Wenecka nie przychyliła się do prośby strony polskiej o przełożenie terminu wydania opinii ws. Trybunału Konstytucyjnego. W związku z tym ostateczną jej wersję poznamy w przyszłym tygodniu.

Wiceminister spraw zagranicznych Aleksander Stępkowski zaproponował sekretarzowi generalnemu Rady Europy Thorbjoernowi Jaglandowi przełożenie terminu wydania opinii. Zwrócił się również w tej sprawie do Komisji Weneckiej. Powodem był przeciek dotyczący opinii.

CZYTAJ WIĘCEJ: Źródło przecieku z Komisji Weneckiej namierzone? Dziwny zbieg okoliczności

Nie przystano jednak na tę propozycję.
 

Komisja Wenecka żałuje, że projekt opinii ws. zmian w Trybunale Konstytucyjnym wyciekł do polskiej prasy. Takie projekty nie są publicznymi dokumentami i nie odzwierciedlają oficjalnej i pełnej opinii Komisji. W celu przygotowania dyskusji na sesji plenarnej, projekty są zwykle wysyłane do dużej liczby osób i instytucji – członków Komisji i reprezentantów krajów członkowskich. (…) Tym samym nie jest możliwe zidentyfikowanie źródła przecieku 

– napisano w stanowisku Komisji Weneckiej.

Opinia zostanie upubliczniona na kolejnym posiedzeniu KW, czyli 11-12 marca.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: TVP Info,niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Niewybuch. Ewakuacja 150 mieszkańców

/ arembowski

  

Ok. 150 mieszkańców miejscowości Wygoda w powiecie łomżyńskim (Podlaskie) w sobotę zostanie ewakuowanych w związku ze znalezieniem niewybuchu. Miejsce znaleziska zostało zabezpieczone przez służby.

Jak poinformowała Edyta Wilczyńska z podlaskiej policji, na prywatnej posesji podczas prac budowlanych został znaleziony pocisk lotniczy. Po godzinie 18 w sobotę została podjęta decyzja o ewakuacji okolicznych mieszkańców.

Promień ewakuacji wynosi ok. 800 m; ewakuowanych zostanie ok. 150 osób z 50 domów - poinformowała policja.

"Na miejscu są policjanci, którzy zabezpieczają miejsce zdarzenia oraz saperzy z jednostki wojskowej z Orzysza"

- poinformowała Wilczyńska. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl