​KOD – łabędzi śpiew „Wyborczej”

  

W co gra „Gazeta Wyborcza”, wiadomo niemal od początku jej istnienia. Rząd dusz plus płynące z tego profity finansowe to główny cel gazety Michnika. Jej czytelnicy uczestniczą w marszach KOD-u, a redaktorzy ostentacyjne je popierają. Że jest to prawda, wystarczy sprawdzić, kto maszeruje razem z Kijowskim. Są to głównie ludzie w podeszłym wieku (bywa, że w bardzo podeszłym), w większości związani ze starym systemem, przedsiębiorcy, którzy mieli lukratywne zlecenia za rządów PO, byli funkcjonariusze służb specjalnych PRL-u, i pokolenie wychowane na „GW” – w 1989 r. wchodzące w dorosłość. Redaktorzy „GW” jednak już wiedzą, że KOD nie porwie za sobą młodych ludzi, podobnie jak „GW” nie zyska nowych czytelników. Pokazuje to wtorkowe spotkanie z Ewą Siedlecką zorganizowane przez wrocławski oddział „GW”. W blisko 600-tysięcznym mieście na spotkanie, jak zaanonsowała „Wyborcza”, ze „znaną dziennikarką” przyszło 50 osób. Dla przykładu na każde spotkanie autorskie dotyczące „resortowych dzieci” i Żołnierzy Wyklętych przychodzi średnio kilkaset osób. O spotkaniach z Antonim Macierewiczem, kiedy to sale pękają w szwach, nawet nie wspomnę.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts