Olbrzymie mobilne akwarium z różnymi gatunkami ryb stanie wkrótce w Sosnowcu. Posłuży m.in. do obserwacji zachowania się ryb w środowisku naturalnym, co będzie na pewno atrakcją dla najmłodszych, oraz do prezentacji technik i przynęt wędkarskich.

Szczupaki, karpie, pstrągi, łososie, jesiotry – zarybiony zbiornik o pojemności 23 tys. l to zwykle najatrakcyjniejsza część największego w Polsce spotkania pasjonatów wędkarstwa i ryb, czyli Rybomanii. 

Impreza organizowana jest od 2014 r., ale do tej pory nie gościła na południu Polski. Odwiedziła Lublin, do którego wróci w grudniu, i Poznań, gdzie ponownie zawita dopiero w lutym 2017 r. 

Sosnowiecka edycja Rybomanii odbędzie się 11–13 marca w centrum targowo-wystawienniczym Expo Silesia przy ul. Braci Mieroszewskich 124. 

Jej ekspozycja zajmie ponad 13 tys. m kw. Będą wędkarskie wydawnictwa, prezentacje najnowszego wędkarskiego sprzętu. Nie zabraknie też pokazów mistrzów tego sportu – Rybomanię odwiedzi m.in. Martin Forbak, utytułowany spinnigista, członek kadry narodowej Słowacji.

Dzień przed oficjalną inauguracją imprezy organizatorzy zapraszają zorganizowane grupy przedszkolne i szkolne. Dzieci będą mogły zobaczyć z bliska pływające w polskich wodach ryby i usłyszeć wiele ciekawostek na ich temat.

Kanał Rybomanii.