Na kolanach przed Kiszczakiem

  

Ujawnienie listów do Czesława Kiszczaka od powszechnie znanych postaci po raz kolejny pokazało prawdę o III RP. Znane osoby – między innymi Aleksander Hall, dziękują „panu generałowi za współpracę”, do którego żywią „szacunek”. Z kolei artyści, jak na przykład Agnieszka Osiecka, wysyłają Kiszczakowi swoje płyty, a rysownicy – rysunki. Ci, którzy – wydawałoby się – byli w czasach PRL‑u po drugiej stronie barykady, przeciw komunistom, w rzeczywistości stoją z nimi ramię w ramię, w jednym szeregu. Napisany przez Daniela Passenta list kilkanaście dni po zabójstwie księdza Jerzego Popiełuszki po raz kolejny pokazuje uległość i dyspozycyjność redaktora „Polityki” wobec ówczesnej zbrodniczej władzy. Walczących z komunizmem opozycjonistów Passent nazywa „awanturnikami” i chwali wystąpienie generała Kiszczaka w telewizji, które miało miejsce po śmierci błogosławionego kapłana. I zapewnia o swoim „poparciu i pamięci”. Dlatego dziś nie budzi najmniejszego zdziwienia linia mainstreamowych mediów i wypowiadających się w nich ludzi uchodzących za „autorytety”, którzy swoje poglądy kształtowali na kiszczakowym klęczniku i tak już im zostało do dziś.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts