Mitologia III RP

  

Lech Wałęsa był dla mojego pokolenia urodzonych w latach 80. postacią pomnikową. Pojawił się nawet dwa razy w teledysku Michaela Jacksona, znali go w Ameryce i w Dublinie. Towarzyszył nam całe lata, jak „polski papież” Jan Paweł II. Wczoraj jego mit ostatecznie runął. Runęło także wyobrażenie o tym, gdzie się znajdujemy jako naród. Musimy się z tym zmierzyć. Musimy dokonać rewizji siatki pojęciowej, wyobrażeń, stereotypów i uprzedzeń, jakimi nas kształtowały „elity III RP”. Okazuje się, że nasz kraj był budowany i sterowany przez ludzi poprzedniego, zbrodniczego systemu. Za sprawą nieboszczyka Kiszczaka dowiadujemy się, że wielka część z tego, co nas otacza, może być kłamstwem. To smutne, że dopiero dokumenty z szafy zbrodniarza do tego doprowadziły. Ale może to także symboliczna klamra spinająca cały ten grajdół?
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts