Cejrowski ostro o Wałęsie

  

Wojciech Cejrowski odniósł się do informacji, jakie wczoraj udostępnił IPN dziennikarzom. „Gdyby po roku 1989 Wałęsa rozwalił komunę (do czego miał idealne warunki), zamiast pić z nimi wódkę, wówczas moglibyśmy machnąć ręką na całość jego współpracy z bezpieką” – napisał.

Znany podróżnik zaznaczył, że „bez względu na to, czy Lech Wałęsa został agentem żeby ratować Ojczyznę, czy ze strachu, czy dla pieniędzy, to po 1989 roku chronił czerwonych i pomagał im umocnić ich pozycję”.

Wałęsa zostaje zapisany w historii jako kapuś, który donosił na kolegów za pieniądze” – kończy Cejrowski.

Zamieszczamy wpis Wojciecha Cejrowskiego:


 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: facebook.com,niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Dziedziczak: Niektóre środowiska sędziowskie chcą być zamkniętą kastą

/ Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

- Tu chodzi o to, czyja jest Polska, do kogo należy - skomentował Jan Dziedziczak odrzucenie przez Sejm weto Senatu wobec ustawy nowelizującej prawo o sądach powszechnych i Sądzie Najwyższym. Jak zaznaczył w rozmowie z Katarzyną Gójską, "jeśli ktoś nie czuje oddechu kogokolwiek, kto kontroluje jego pracę, to robi, co chce". Zdaniem Dziedziczaka, "niektóre środowiska sędziowskie postulują niezależność od reprezentantów Polaków i niezależność od społeczeństwa, bycie właśnie taką zamkniętą w swoim towarzystwie nadzwyczajną kastą". - My tego nie chcemy - zapewnił.

Sejm odrzucił weto Senatu wobec ustawy nowelizującej prawo o sądach powszechnych i Sądzie Najwyższym rozszerzającej odpowiedzialność dyscyplinarną sędziów. Oznacza to, że nowela trafi teraz do podpisu prezydenta.

[polecam:https://niezalezna.pl/307500-opozycja-chce-spotkania-z-prezydentem]

Jan Dziedziczak pytany na antenie Radiowej Jedynki, czy jeżeli to prawo wejdzie w życie, powinno być stosowane z całą konsekwencją wobec tych sędziów, którzy będą podważać prawo innych sędziów do orzekania, stwierdził: "oczywiście".

Tu chodzi o to, czyja jest Polska, do kogo należy. Czy do obywateli polskich, którzy w demokratycznych wyborów wybierają kierunek, w którym ma iść ich kraj

- zaznaczył.

Jak podkreślił Dziedziczak, nie zna osoby, która "miałaby jakikolwiek kontakt z sądem (…) i rozprawa trwałaby szybko, byłaby uporządkowana, skuteczna". - Tak w Polsce nie jest. My chcemy to przywrócić - dodał.

Jeśli ktoś nie czuje oddechu kogokolwiek, kto kontroluje jego pracę, to robi, co chce. To jest trochę taki mechanizm jak w filmie "Miś", tj. "nie mamy pana płaszcza i co pan nam zrobi?

- stwierdził.

[polecam:https://niezalezna.pl/307508-do-sieci-trafilo-zdjecie-z-toalety-jachira-przygotowala-happening-ale-nie-pozwolili-jej-na-prezentacje]

Natomiast, wykazywał gość Katarzyny Gójskiej, PiS chce "przyspieszyć działanie sądów i jest opór, jest zaangażowanie części środowiska sędziowskiego w politykę, marsze polityczne, są różne wyjazdy zagraniczne i ataki".

Zdaniem Dziedziczaka, "niektóre środowiska sędziowskie postulują niezależność od reprezentantów Polaków i niezależność od społeczeństwa, bycie właśnie taką zamkniętą w swoim towarzystwie nadzwyczajną kastą". - My tego nie chcemy - powiedział.

[polecam:https://niezalezna.pl/307484-posel-piotr-sak-punktowal-oblude-opozycji-nie-wytrzymali-puscily-im-nerwy-zobacz-wideo]

 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts