​O zasługach Adama Michnika

  

Sprawa akt „Bolka” przechowywanych w domu szefa bezpieki zmusza do przypomnienia roli osoby, bez pomocy której Kiszczak, podobnie jak Jaruzelski, byłby już ponad 20 lat temu rozliczony i osądzony – czyli Adama Michnika. Bo to Michnik, który – jak pokazują materiały z Magdalenki – wolał integrować się z tym zbrodniarzem, niż pamiętać, że na rękach ma on wciąż krew swych dawnych i świeżo zamordowanych ofiar. To Michnik, wykorzystując gazetę, która powstała w ramach paktu z czerwonymi, całe lata poświęcał na konserwowanie komunistycznych układów władzy. Po 1988 r. obraźliwych słów Michnik nie szczędził – ale wobec zwolenników lustracji i rozliczenia z PRL-em. „Znam ten ton dobrze, bardzo się go boję… usłyszałem coś, co bym nazwał antykomunizmem jaskiniowym” – grzmiał, gdy debatowano nad oczywistością, jaką było przejęcie majątku PZPR-u przez skarb państwa. Z kolei do walczącego o dekomunizację Jarosława Kaczyńskiego wołał: „Czy pan ma świadomość, że to samo Hitler mówił o Żydach? Że trzeba zlikwidować przywilej pewnej grupy (…). Pan mówi to samo o komunistach”. Dlatego, rozliczając Wałęsę, należy rozliczyć także Michnika – w pakiecie z teczką prokuratora Stefana Michnika.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts