Były komunista Balcerowicz broni Wałęsy: to nikczemne oskarżenia

  

"Nikczemnymi oskarżeniami" i "podłymi insynuacjami" nazwał Leszek Balcerowicz uzasadnione zarzuty dotyczące współpracy Lecha Wałęsy ze Służbą Bezpieczeństwa. Balcerowicz, który wstąpił do partii komunistycznej tuż po antysemickiej nagonce reżimu, zaciekle bronił dziś "Bolka", atakując przy tym polityków PiS.

Ekonomista wystąpił dziś w TVN24. Z jego ust co chwila wydobywały się takie przymiotniki jak "nikczemne" czy "podłe" - chodziło oczywiście o mówienie o współpracy Lecha Wałęsy z SB.

"Nie mamy niezbitych dowodów w sprawie Wałęsy, należy wstrzymać się od osądów" - podkreślał Balcerowicz, pomijając wygodnie fakt, że takie dowody znane są od dawna. 

Były pracownik Instytutu Podstawowych Problemów Marksizmu-Leninizmu przy KC PZPR odniósł się także do wypowiedzi prezydenta Andrzeja Dudy na temat znalezionych w domu Kiszczaków materiałów obciążających Wałęsę. "Wstrząsająca wypowiedź Dudy... jak można posuwać się tak daleko, do brukania wizerunku własnego kraju?" - żalił się Balcerowicz.

Gość telewizji TVN zaznaczał też, że "Wałęsa się nie ugiął". Co najlepiej świadczy albo o ignorancji, albo o cynizmie Leszka Balcerowicza.

W tym kontekście warto przypomnieć wypowiedź Balcerowicza z 2010 r. dla "Gazety Wyborczej". Powiedział on: 

Zawsze traktowałem jako komplement słowa Lecha Wałęsy na zjeździe „Solidarności”, że nasz program prywatyzacji jest bandycki. Czuć było w tym uznanie.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...


"Poczekajmy do Wielkanocy, potem przyjrzymy się danym". Włosi wciąż ostrożni, lecz optymistyczni

/ zdjęcie ilustracyjne/ pixabay.com/@Walkerssk

  

Dopiero po Świętach będzie można przemyśleć obowiązujące zakazy i ograniczenia we Włoszech w związku z epidemią koronawirusa - szacuje szef krajowego Instytutu Zdrowia Silvio Brusaferro. O ile -jak wskazuje- nie doszło jeszcze do spadku zakażeń, jest lepiej.

W wywiadzie dla dziennnika "La Repubblica" w poniedziałek Brusaferro powiedział: "Obserwujemy spłaszczenie krzywej zakażeń, nie ma jeszcze sygnałów spadku".

Zdaniem dyrektora Instytutu jest jednak lepiej, bo "poważne kroki, które zostały wprowadzone, przynoszą rezultaty". Jak wskazał Brusaferro, trzeba poczekać do Wielkanocy. "Potem przyjrzymy się danym, by ustalić, jak postępować".

"Nie jestem w stanie być bardziej precyzyjny, ale nie jest możliwe udzielenie jasnej odpowiedzi, należy patrzeć na ewolucję epidemii"- dodał.

[polecam:https://niezalezna.pl/319692-na-taki-powiew-optymizmu-wlosi-czekali-od-tygodni-spada-liczba-przypadkow-zakazen]

Profesor Brusaferro wyjaśnił, że oznakiem poprawy będzie spadek przypadków zachorowań w porównaniu z poprzednią dobą przez kilka dni z rzędu. Liczba nowych przypadków, podkreślił, musi zmniejszyć się znacznie.

Szef Instytutu Zdrowia oświadczył, że trwa analiza, jakie decyzje należy podjąć w momencie, gdze zostaną zniesione ograniczenia w poruszaniu się i inne zakazy.

"Niestety na świecie nie ma wzorów, jak postępować. Pierwsi przeprowadzimy operację tego rodzaju i rozważamy różne wzory"- poinformował Silvio Brusaferro.

Zaznaczył, trzeba ustalić, zniesienie jakich ograniczeń zagwarantuje to, że krzywa infekcji nie zacznie znowu rosnąć.

[polecam:https://niezalezna.pl/319616-wlochy-przedluzaja-okres-obowiazywania-ograniczen-w-zwiazku-z-koronawirusem]

Będzie to, dodał, stopniowe znoszenie zakazów. "Musimy zorganizować się tak, by błyskawicznie zidentyfikować ewentualne nowe osoby zakażone"- powiedział.

Ekspert zaznaczył, że ważne jest to, by identyfikowanie zakażeń odbywało się zgodnie z prawem, dotyczącym ochrony danych osobowych. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts