Konferencja IDM – największe wydarzenie w branży papierów wartościowych

  

W dniach 4–6 marca 2016 roku już po raz 16. odbędzie się Konferencja Izby Domów Maklerskich. Tegoroczna edycja to wydarzenie szczególne ze względu na obchody 20-lecia działalności Izby Domów Maklerskich oraz 25-lecia Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. Tematem przewodnim konferencji będzie rola rynku kapitałowego dla rozwoju polskiej gospodarki. W licznych dyskusjach panelowych uczestniczyć będą praktycy – przedstawiciele organów rządowych, ustawodawczych, organizacji branżowych rynku kapitałowego a także polscy przedsiębiorcy.

Udział w konferencji potwierdzili już m.in.: dr Jerzy Kwieciński, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju, prof. dr hab. Konrad Raczkowski, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów, dr hab. Filip Grzegorczyk – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa, Zdzisław Sokal, Doradca Prezydenta RP oraz Członek Komisji Nadzoru Finansowego, prof. zw. dr hab. Małgorzata Zaleska, Prezes Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A., prof. dr hab. Alfred Janc, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu oraz dr Adam Góral, Prezes Zarządu Asseco Poland S.A.

Rynek kapitałowy jest kołem napędowym polskiej gospodarki. Celem Konferencji Izby Domów Maklerskich jest zwiększanie świadomości decydentów na temat tego, jak znaczącą rolę odgrywa rynek kapitałowy w funkcjonowaniu i powiększaniu produktywności naszej gospodarki. Bez rozwiniętego rynku kapitałowego nie uda nam się stworzyć w Polsce innowacyjnej gospodarki, podkreśla Waldemar Markiewicz, Prezes Izby Domów Maklerskich.

W trakcie trzech dni konferencji odbędzie się osiem dyskusji panelowych: „Rynek kapitałowy dla rozwoju polskiej gospodarki”, „Unia Rynków Kapitałowych w Europie a rozwój rynku kapitałowego w Polsce”, „Jak zwiększyć zaufanie inwestorów do polskiego rynku kapitałowego”, „Rozdzielenie płatności za usługi analityczne i doradcze od prowizji maklerskich wg MiFID II”, „Rynek obligacji w Polsce na tle innych rynków wschodzących i rozwiniętych”, „Uwarunkowania regulacyjne działalności firm inwestycyjnych wg MiFID II”, „Stymulowanie inwestycji długoterminowych z perspektywy budowy silnej gospodarki, bezpieczeństwa finansów publicznych i stabilności systemu emerytalnego” oraz „Co dalej z dostępem polskich przedsiębiorstw do krajowego kapitału?”. 

Patronem medialnym konferencji jest portal Niezależna.pl oraz „Gazeta Polska”.

Więcej informacji na stronach Konferencji: www.idm.com.pl

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...


Bartłomiej Sochański sędzią Trybunału Konstytucyjnego. "To dla mnie wielki zaszczyt"

Zdjęcie ilustracyjne / Filip Blazejowski/Gazeta Polska

  

Sejm wybrał dziś Bartłomieja Sochańskiego na sędziego Trybunału Konstytucyjnego w miejsce zmarłego w końcu stycznia sędziego Grzegorza Jędrejka. - Bardzo dziękuję za okazane mi zaufanie - napisał na Twitterze nowy sędzia TK.

Za wyborem Sochańskiego głosowało 234 posłów, 223 było przeciw, 2 wstrzymało się od głosu. Kandydatura szczecińskiego adwokata została zgłoszona przez klub PiS. Zgodnie z obowiązującymi przepisami nowy sędzia TK złoży ślubowanie wobec prezydenta w terminie 30 dni od wyboru. Wcześniej sejmowa komisja sprawiedliwości i praw człowieka pozytywnie zaopiniowała kandydaturę Sochańskiego.

-  Bardzo dziękuję za okazane mi zaufanie. To dla mnie wielki zaszczyt, ale przede wszystkim zobowiązanie. Dążąc do sprawowania nowej funkcji w jak najbardziej odpowiedzialny i rzetelny sposób, za uzasadnioną uważam rezygnację z obecności w mediach społecznościowych

- napisał na Twitterze nowy sędzia Trybunału. 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts