System się sypie

  

III RP nigdy nie była w takim kłopocie jak teraz. Dzień po dniu grunt usuwa się spod nóg jej obrońcom. Zachowanie sędziego Wojciecha Łączewskiego dobitnie pokazuje, że sędziowie w Polsce wdają się w walkę polityczną. Większość środowiska w ciemno broni kolegi, który – gdyby przyjąć jego wersję – musiałby stać się naraz ofiarą spisku wielu hakerów i co najmniej jednego hipnotyzera. Niby wiedzieliśmy od lat, że sędziowie są niesprawiedliwi i dyspozycyjni, ale dzięki TVP wie o tym teraz większość Polaków. Opada kurtyna fałszu. Tama kłamstw przecieka w tak wielu miejscach, że sympatycy III RP nie nadążają już wtykać paluchów, aby powstrzymać potop. Przed nimi dramatyczne wybory. Ratować legendę Wałęsy w związku z ujawnieniem archiwum Kiszczaka czy posady kolegów z TVP? Bronić interesów zachodnich korporacji czy walczyć o nieprzestrzegający prawa TK? Tego nie da się już powstrzymać, III RP z jej zakłamaniem musi trafić do lamusa. Pewnie jej beneficjenci nie zdają sobie sprawy, że ich czas minął. Tak to jest, gdy poświęca się więcej energii na patrzenie i analizowanie obrazu niż na myślenie. Neandertalczycy ponoć mieli podobnie.

 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts