​Debata „AKO kontra KOD”

  

W środę, 17 lutego, o godz. 17 na Dużej Scenie Teatru Polskiego w Poznaniu odbędzie się debata pod hasłem „AKO kontra KOD”. Wezmą w niej udział - dr Tadeusz Zysk - prof. Krzysztof Podemski.

Socjologowie - dr Tadeusz Zysk, członek Akademickiego Klubu Obywatelskiego (AKO) i Społecznego Komitetu Odbudowy Pomnika Wdzięczności, kontra prof. Krzysztof Podemski, naukowiec z UAM, działacz Komitetu Obrony Demokracji (KOD). Reprezentują dziś różne środowiska, inne widzą dla Polski zagrożenia, odmiennie oceniają działania obecnego rządu“ - piszą organizatorzy.

Debata odbędzie się 17 lutego o godz. 17 na Duża Scena Teatru Polskiego w Poznaniu przy ul. 27 Grudnia 8/10.

Wstęp wolny, potrzebne jest odebranie wejściówek w kasie teatru.

„Wesprzyjmy AKO i bądźmy na tej debacie, aby Kodowców nie było więcej, niż nas popierających stanowisko i oświadczenia AKO“ - zaapelowała w ogłoszeniu Maria Zawadzka przewodnicząca Poznańskiego Klubu „Gazety Polskiej“ im. generała pilota Andrzeja Błasika.
 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Greta Thunberg wraca na szkolny strajk

Greta Thunberg / By Anders Hellberg - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org

  

Szwedzka aktywistka znów nawołuje do protestu i zapowiada, że dołączy do belgijskich obrońców klimatu, biorąc udział strajku szkolnym, organizowanym w Brukseli. Akcja jest planowana na 6 marca. Będzie to drugi taki strajk. Pierwszy odbył się w 2019 r.

„Chcemy, aby wszyscy ludzie w Belgii wyszli na ulice i strajkowali z nami”
- powiedziała Thunberg w nagraniu wideo opublikowanym na Instagramie Anuny de Wever, jednej z czołowych postaci belgijskiego, młodzieżowego ruchu klimatycznego.
[polecam:https://niezalezna.pl/311965-siostra-grety-thunberg-przerywa-milczenie-bylam-samotna-i-wycofana]

„Rok 2020 nie zakończy się nieambitnym Europejskim Zielonym Ładem i celem na 2050 r. 6 marca będziemy maszerować ulicami, ponieważ wiemy, że możemy wszystko zmienić dzięki presji.
- napisała De Wever na Instagramie, krytykując - jej zdaniem - zbyt mało ambitną unijną politykę klimatyczną.

Protest jest organizowany przez Youth for Climate Belgium oraz inne organizacje, takie jak Extinction Rebellion i Greenpeace.

Tysiące osób wyraziło już zainteresowanie udziałem w marszu na Facebooku. Protest odbędzie się około rok po ostatnim pojawieniu się Thunberg na ulicach Brukseli.
[polecam:https://niezalezna.pl/312594-groza-jej-bo-nie-wierzy-w-teorie-klimatyczne-antifa-zamowila-pod-jej-dom-karawan-pogrzebowy]

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts