Głowy do ogolenia

  

„Twym obowiązkiem będzie walczyć z bronią w ręku. Zwycięstwo będzie twoją nagrodą. Zdrada karana jest śmiercią” – tymi słowami przyjmowano żołnierzy w szeregi polskiej armii, która w konspiracji walczyła z wrogiem o wyzwolenie Ojczyzny – Armii Krajowej. A żołnierze, powtarzając rotę przysięgi AK, ślubowali być wiernymi Ojczyźnie i stać nieugięcie na straży Jej honoru. Warto przypomnieć te sentencje, patrząc na dzisiejsze Niemcy i ich politykę historyczną, i na Polaków, którzy tę niemiecką politykę realizują w naszym kraju. Czy, na przykład, bohaterowie AK mieliby wątpliwości, co sądzić o osobach, które serial „Nasze matki, nasi ojcowie” puszczają w polskiej telewizji? Czy podobnego czynu nie uważaliby za zdradę Ojczyzny i – na pohańbienie – nie ogoliliby głów autorom podobnych prowokacji? Czy za zdrajcę uznany byłby jedynie Jan Tomasz Gross, czy także Aleksander Kwaśniewski, który go odznaczył Krzyżem Kawalerskim? Tak, zwłaszcza w przypadającą w niedzielę rocznicę powołania Armii Krajowej warto pamiętać, że honor Polski to wartość uniwersalna. I że AK powstała za przyczyną tych, którzy zgotowali światu gigantyczne piekło i z którymi wciąż sąsiadujemy.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts