Zakochaj się w Polsce w walentynki!

  

W niedzielę 14 lutego będziemy świętowali 74. rocznicę utworzenia Armii Krajowej. Z tej okazji na terenie Warszawy przeprowadzona zostanie akcja „Zakochaj się w Polsce” organizowana przez otwocki Klub „GP” oraz Młodzieżowy Klub „Gazety Polskiej” 2.

Polska jest warta tego, by z nią poflirtować. Pół żartem, pół serio można puścić jej oko i dać do zrozumienia, że może na nas liczyć. Można przypomnieć Polakom, szczególnie młodym, że Polska jest podmiotem, uosabia nasze przywiązanie do ziemi, rodziny, tradycji, trochę kłopotów, wdzięczności i niewdzięczności – jak w życiu – mówią organizatorzy.

Inicjatorzy akcji apelują: 14 lutego można jeszcze jedno serce podarować właśnie Polsce. – Poprzez przyjęcie wlepki (na zdj.) od sympatycznych wolontariuszy można okazać sympatię i szacunek dla ojczyzny. Akcja jest sposobem adaptacji elementu popkultury wobec głębokiej potrzeby obudzenia patriotyzmu – podkreślają młodzi aktywiści.

Akcja ma na celu przypomnienie młodym ludziom, że 14 lutego to nie tylko „święto zakochanych”, ale przede wszystkim dzień powstania Armii Krajowej. – Nasi rodacy walczyli przez lata po to, byśmy dzisiaj mogli w pełni cieszyć się i korzystać z naszego pięknego kraju. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby się przyłączyć do naszej akcji. Chcemy zarazić młodych ludzi miłością do Ojczyzny. W dzisiejszych czasach niejednokrotnie uważane jest to za obciach. Warto byłoby to zmienić – kwitują.

Organizatorzy zapraszają do współpracy. Osoby, które chcą się włączyć w akcję, zapraszamy do polubienia strony na Facebooku: „Akcja Zakochaj się w Polsce! Dzień Powstania Armii Krajowej”. Można również kontaktować się bezpośrednio z organizatorami: Witold Spiczyński (tel. 728 355 377) i Justyna Świerzy (tel. 575 310 533). Zbiórka uczestników wydarzenia rozpocznie się w niedzielę 14 lutego o godz. 12 przy placu Zamkowym w Warszawie.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie


Wczytuję komentarze...

Potężna awaria w Ameryce Południowej. Dwa kraje bez prądu!

Zdjęcie ilustracyjne / fot. pixabay.com

  

Potężna awaria energetyczna pozbawiła w niedzielę rano prądu niemal całą Argentynę i Urugwaj. Poinformowała o tym firma energetyczna Edesur.

Według argentyńskich mediów, awaria nastąpiła około 7 rano miejscowego czasu (ok. południa czasu polskiego) i spowodowała paraliż komunikacyjny w kraju, bo stanęły pociągi, nie działa sygnalizacja świetlna. Dziś mieszkańcy czterech argentyńskich prowincji mieli wybierać władze lokalne.

Awaria dotknęła większość terytorium Argentyny, cały Urugwaj, a także niektóre obszary Brazylii i Paragwaju, co oznacza, że bez prądu jest, jak oceniają media, ok. 48 milionów osób.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl