Zakochaj się w Polsce w walentynki!

  

W niedzielę 14 lutego będziemy świętowali 74. rocznicę utworzenia Armii Krajowej. Z tej okazji na terenie Warszawy przeprowadzona zostanie akcja „Zakochaj się w Polsce” organizowana przez otwocki Klub „GP” oraz Młodzieżowy Klub „Gazety Polskiej” 2.

Polska jest warta tego, by z nią poflirtować. Pół żartem, pół serio można puścić jej oko i dać do zrozumienia, że może na nas liczyć. Można przypomnieć Polakom, szczególnie młodym, że Polska jest podmiotem, uosabia nasze przywiązanie do ziemi, rodziny, tradycji, trochę kłopotów, wdzięczności i niewdzięczności – jak w życiu – mówią organizatorzy.

Inicjatorzy akcji apelują: 14 lutego można jeszcze jedno serce podarować właśnie Polsce. – Poprzez przyjęcie wlepki (na zdj.) od sympatycznych wolontariuszy można okazać sympatię i szacunek dla ojczyzny. Akcja jest sposobem adaptacji elementu popkultury wobec głębokiej potrzeby obudzenia patriotyzmu – podkreślają młodzi aktywiści.

Akcja ma na celu przypomnienie młodym ludziom, że 14 lutego to nie tylko „święto zakochanych”, ale przede wszystkim dzień powstania Armii Krajowej. – Nasi rodacy walczyli przez lata po to, byśmy dzisiaj mogli w pełni cieszyć się i korzystać z naszego pięknego kraju. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby się przyłączyć do naszej akcji. Chcemy zarazić młodych ludzi miłością do Ojczyzny. W dzisiejszych czasach niejednokrotnie uważane jest to za obciach. Warto byłoby to zmienić – kwitują.

Organizatorzy zapraszają do współpracy. Osoby, które chcą się włączyć w akcję, zapraszamy do polubienia strony na Facebooku: „Akcja Zakochaj się w Polsce! Dzień Powstania Armii Krajowej”. Można również kontaktować się bezpośrednio z organizatorami: Witold Spiczyński (tel. 728 355 377) i Justyna Świerzy (tel. 575 310 533). Zbiórka uczestników wydarzenia rozpocznie się w niedzielę 14 lutego o godz. 12 przy placu Zamkowym w Warszawie.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie


Wczytuję komentarze...

Rząd nie posłucha Francuzów. Będzie nowy system emerytalny

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

Francuski rząd zapowiedział, że przeprowadzi planowaną reformę emerytalną. - Nowy system, który wywołał strajki w całym kraju, ma być wprowadzany stopniowo, a pod uwagę będą brane obawy społeczne - oświadczył premier Edouard Philippe.

- Jestem zdecydowany na przeprowadzenie tej reformy emerytalnej do końca

- powiedział Philippe w wywiadzie dla tygodnika "Le Journal du Dimanche". Dodał, że weźmie pod uwagę obawy społeczne związane z planowaną zmianą.

- Jeżeli jednak nie przeprowadzimy reformy teraz, to ktoś inny zrobi to w przyszłości, ale naprawdę brutalnie

- oświadczył.

Philippe zapowiedział, że w środę przedstawi dokładny plan wprowadzania reformy emerytalnej. Jak informuje agencja AP, premier ma na dzisiejsze popołudnie zaplanowane rozmowy z ministrami biorącymi udział w pracach nad reformą, a także z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem.

Niedziela jest czwartym dniem chaosu komunikacyjnego we Francji. Pracownicy kolei SNCF i paryskiego transportu RATP przedłużyli strajk przeciw planowanej reformie emerytalnej. Większość pociągów we Francji stoi, 14 linii metra w Paryżu jest zamkniętych, działają tylko dwie - wykorzystujące pociągi sterowane automatycznie, bez maszynistów.

Philippe Martinez, szef związku zawodowego CGT, powiedział, że jego organizacja będzie walczyć, aż rząd porzuci plan reformy emerytalnej. Pierwsza demonstracja związkowców, w czwartek, przyciągnęła 65 tys. ludzi w Paryżu, a w całym kraju - 806 tys. Związki planują kolejną manifestację na wtorek.

Prezydent Macron chce uprościć francuski system emerytalny, który obejmuje ponad 40 różnych planów. Pracownicy kolei mogą np. przejść obecnie na emeryturę nawet dziesięć lat wcześniej niż przeciętny pracownik.

Rząd ocenia, że system jest niesprawiedliwy i zbyt kosztowny oraz że Francuzi będą musieli pracować dłużej, choć wydaje się być niechętny zwykłemu podniesieniu wieku emerytalnego, który wynosi 62 lata dla kobiet i mężczyzn

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl