Pomysł Antoniego Macierewicza poparł nawet Lis

Pomysł Antoniego Macierewicza, który wystąpił o awans generalski dla śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego wzbudził entuzjazm większości komentatorów.

Tomasz Korkuć
Pomysł Antoniego Macierewicza, który wystąpił o awans generalski dla śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego wzbudził entuzjazm większości komentatorów. Wsparli go nawet Tomasz Lis i były szef MON Tomasz Siemoniak. "Błysnęła" jedynie Joanna Senyszyn. Polityk SLD na Twitterze obraziła Kuklińskiego i Żołnierzy Wyklętych.

We wtorek minister obrony narodowej Antoni Macierewicz wystąpił do prezydenta Andrzeja Dudy z wnioskiem o awans generalski dla pułkownika Ryszarda Kuklińskiego. - 

To się należy pamięci pułkownika, to należy się też polskiej armii, która musi mieć wzory jasne i odróżniać co jest dobre, a co jest złe. Żołnierze muszą wiedzieć kiedy mają do czynienia ze zdradą, a kiedy z bohaterstwem
 

- tłumaczył Antoni Macierewicz reporterowi portalu Niezależna.pl.

Czytaj więcej:
Szef MON wystąpił o awans generalski dla R. Kuklińskiego. To wzór dla polskiej armii - mówi Antoni Macierewicz

Pomysł szefa MON spodobał się nawet przeciwnikom PiS. Poprzednik Antoniego Macierewicza Tomasz Siemoniak z PO stwierdził, że pomysł jest bardzo dobry, a sam nie występował o awans generalski dla bohaterskiego pułkownika tylko dlatego, że wiedział, że przeciwny nominacji był ówczesny prezydent, Bronisław Komorowski.

Mam nadzieję, że w tym przypadku prezydent Andrzej Duda zna sprawę i podejmie pozytywną decyzję

 

- mówił w radiowej Jedynce.

Pomysł szefa MON poparł nawet... Tomasz Lis:

A. Macierewicz za awansem generalskim dla płk. R. Kuklińskiego. Absolutnie popieram

- napisał na Twitterze redaktor naczelny "Newsweeka".

Fakt, że jeden z liderów głównej partii opozycyjnej, i redaktor gazety obsesyjnie nieznoszącej obecnego rządu popierają projekt Antoniego Macierewicza jest dość znamienny. Niestety, jak zawsze "błysnęła" Joanna Senyszyn z postkomunistycznego SLD:

Najpilniejsze potrzeby PL i Polaków,wg PiS:awansować nieboszczyka Kuklińskiego i uroczyście pochować Łupaszkę. Reszta to tematy zastępcze

- napisała na Twitterze. Przypomnijmy, że major Zygmunt Szendzielarz ps. Łupaszka był dowódcą wileńskiej Armii Krajowej. Walczył z okupacją niemiecką, potem sowiecką. Został skazany na karę śmierci w pokazowym procesie. Dziś nie ma nawet swojego grobu, jest nadzieja, że szczątki bohaterskiego oficera zostaną znalezione w wyniku prac ekshumacyjnych IPN, a następnie pochowane z należnym szacunkiem i honorami.

Z kolei Ryszard Kukliński od lat 70. współpracował z wywiadem USA, walnie przyczynił się do wygrania przez Zachód zimnej wojny, a przekazanie planów sowieckiego ataku na Europę zachodnią uratowało kontynent przed III wojną światową, a Polskę przed masowym użyciem broni jądrowej, które zmieniłoby nasz kraj w jedno wielkie cmentarzysko.

 

Źródło: Gazeta Polska Codziennie,twitter.com,niezalezna.pl

AZ
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...



Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo