Z OSTATNIEJ CHWILI

Müller: w przyszłym tygodniu projekt specjalnej taryfy na energię elektryczną dla samorządów, podmiotów wrażliwych, małych i średnich firm • • •

Chcieli policzyć się z imigrantami za molestowanie Polki. Mają poważne kłopoty

Nowe, wstrząsające fakty związane z planowanym podpaleniem ośrodka dla imigrantów w Nynäshamn w Szwecji. Jak się okazuje, atak miał być zemstą za molestowanie Polki w metrze.

Dmitri Fedortchenko / https://creativecommons.org/ licenses/by/2.0/
Nowe, wstrząsające fakty związane z planowanym podpaleniem ośrodka dla imigrantów w Nynäshamn w Szwecji. Jak się okazuje, atak miał być zemstą za molestowanie Polki w metrze. Dziewczyna i jej matka nie złożyły doniesienia o przestępstwie, bo "Polacy mają tam opinię rasistów i faszystów".

W poniedziałek wieczorem czternastu Polaków zostało zatrzymanych w Nynäshamn pod Sztokholmem w pobliżu stacji kolejowej. Mężczyźni w wieku od 17 do 44 lat są podejrzewani o próbę dokonania "zbrodni zabójstwa poprzez podpalenie". Szwedzkie media zaczęły już pisać o faszyzmie i rzekomym rasizmie zatrzymanych. Tymczasem zupełnie nowe światło na sprawę rzuca informacja portalu Nyanser. Planowany atak na ośrodek dla imigrantów miał być brutalną odpowiedzią na molestowanie młodej Polki, do którego doszło kilka dni wcześniej w sztokholmskim metrze. Miał się go dopuścić właśnie mieszkaniec obozu w Nynäshamn.

Jak oświadczyła matka dziewczyny, nie doniosły na policję, ponieważ w Szwecji... Polacy mają opinię faszystów:
 

My, Polacy w Szwecji, jesteśmy postrzegani jako rasiści i naziści. Bałyśmy się, że zgłoszenie przez córkę molestowania nie zostanie potraktowane przez szwedzką policją poważnie. Tym bardziej, że dotyczyło uchodźcy
 

- tłumaczy kobieta portalowi Nyanser. Z kolei jeden z zatrzymanych mężczyzn miał powiedzieć, że Polacy są wrażliwi na takie sytuacje, wystarczy wyobrazić sobie, że molestowaną osobą była własna córka albo żona.

Fakt, że w Szwecji w imię politycznej poprawności przymyka się oko na wybryki tzw. uchodźców, potwierdzają mieszkający tam Polacy:

Nie popieram tego, co zrobili ci mężczyźni. Jednak fakt, czujemy się bezsilni. Polacy mają tu łatkę faszystów, a imigrantom pozwala się na więcej
 

- mówi portalowi niezalezna.pl Agnieszka, mieszkanka Sztokholmu (nazwisko do wiadomości redakcji).

Do piątku mają zostać podjęte decyzje o tymczasowym aresztowaniu zatrzymanych mężczyzn. Są oni Polakami, jednak kilku z nich ma podwójne obywatelstwo - szwedzkie i polskie.

 

 Źródło: RMF FM,niezalezna.pl,nyanser.se

AZ
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo