Rozpoczęła się wizyta premier Beaty Szydło na Węgrzech. Szefowa polskiej rządu spotkała się z premierem Victorem Orbanem. O godzinie 13.30 zapowiedziana jest konferencja prasowa polityków.

Jak już informowaliśmy, głównym tematem rozmów podczas spotkania szefów polskiego i węgierskiego rządu jest m.in. polityka bezpieczeństwa.

Spotkanie w Budapeszcie będzie także okazją do wymiany opinii na temat: migracji, tzw. pakietu brytyjskiego dotyczącego reform UE,  energetyki oraz infrastruktury transportowej i komunikacyjnej. Ponadto premierzy Polski i Węgier poruszą zagadnienia dotyczące organizacji szczytu NATO w Warszawie i Partnerstwa Wschodniego oraz porozmawiają o relacjach dwustronnych.

Premier Beata Szydło jest już w Budapeszcie, spotkała się z Victorem Orbanem, razem zwiedzili węgierski parlament.Najważniejsze punkty wizyty premier Szydło po spotkaniu z premierem Orbanem:
13.30 – konferencja prasowa
14.10 – spotkanie prezes Rady Ministrów Beaty Szydło z przewodniczącym Parlamentu Węgier László Kövérem
15.10 – złożenie kwiatów przez premier Beatę Szydło pod Pomnikiem Rewolucji ’56, na grobie byłego premiera Węgier Imre Nagy’ego oraz pod Drzewcem upamiętniającym polskie ofiary i bohaterów Rewolucji ’56.