Rosyjski Lukoil wycofuje się z Polski. Sfinalizowano właśnie sprzedaż sieci 230 stacji paliw w Polsce, na Litwie oraz na Łotwie. Nabywcą jest firma AMIC Energy Management. Przypominamy, że w odpowiedzi na rosyjską agresję na Ukrainie „Codzienna” gorąco zachęcała do bojkotu tych rosyjskich produktów, z których konsumentom łatwo było zrezygnować – m.in. właśnie z tankowania na stacjach Lukoil.

Decyzja o sprzedaży sieci detalicznej na Litwie, Łotwie i w Polsce została podjęta w ramach programu optymalizacji struktury aktywów detalicznych Lukoil w Europie” – napisano w komunikacie Lukoil Europe Holdings.

Sprzedający i nabywca spodziewają się finalizacji transakcji w drugim kwartale tego roku  po uzyskaniu zgód organów ochrony konkurencji.

Jeszcze w 2014 roku – w odpowiedzi na rosyjską agresję na Ukrainie – „Gazeta Polska Codziennie” zwracała uwagę, że warto wszelkimi możliwymi środkami zaprotestować przeciwko polityce Kremla rodem z zimnej wojny. „Codzienna” gorąco zachęcała do bojkotu tych rosyjskich produktów, z których możemy łatwo sami zrezygnować jako konsumenci.