Kim był dziadek lidera KOD? Wszystko jest na stronie IPN

  

Po tym, jak wicepremier minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin przypomniał przeszłość dziadka Mateusza Kijowskiego, „salon” podniósł histeryczny krzyk. Prawda boli?

- Był związany z komunistycznym aparatem represji - tak wicepremier w programie „Kropka nad i” mówił o dziadku Mateusza Kijowskiego, lidera Komitetu Obrony Demokracji. Rozmowa dotyczyła demonstracji organizowanych na ulicach polskich miast przez opozycję.

- Potwierdzam tezę Jarosława Kaczyńskiego, że istnieje pewien historyczny związek między częścią tych, którzy protestują a środowiskiem (komunistycznym - przyp. red.)

- stwierdził Jarosław Gowin.

Dziś wieczorem w Telewizji Republika ponownie zabrał głos w tej sprawie. Powiedział, że na stronie internetowej Instytutu Pamięci Narodowej znajdują się informacje na temat dziadka Mateusza Kijowskiego. - To wszystko, co mam do powiedzenia - oświadczył wicepremier.

Słowa ministra wzbudziły autentyczną histerię.

Gdyby pan Gowin posiadał zdolność honorową, to naplułbym mu w twarz. Skoro nie - to obetrę tylko podeszwę

- skomentował Janusz Kijowski, wujek Mateusza, reżyser.


Były także inne „autorytety”:


A internauci przypomnieli to, co o Józefie Kijowskim podał IPN:

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: twitter.com,niezalezna.pl,tvn24.pl,telewizjarepublika.pl


Wczytuję komentarze...

Znaleziono ciało polskiego alpinisty, który zaginął wczoraj na Elbrusie

Elbrus / Jason Blue-Smith [CC BY-SA (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)]

  

Rosyjscy ratownicy znaleźli ciało alpinisty z Polski, który 28 stycznia zaginął na Elbrusie - poinformowała w czwartek agencja TASS, powołując się na wiceszefa służb ratowniczych na Elbrusie Alberta Hadżijewa. Ciało odnaleziono w rejonie grani Skały Pastuchowa.

Ciało zaginionego 28 stycznia na Elbrusie alpinisty z Polski znaleziono w rejonie Skał Pastuchowa, bez oznak życia. Ratownicy transportują je na dół i przekażą służbom ochrony prawa

 - powiedział Hadżijew.

Służby ratownicze nie podały informacji o Polaku oprócz roku jego urodzenia - 1970.

We wtorek wieczorem (czasu moskiewskiego) służby ratownicze otrzymały informację, że alpinista w trakcie wejścia na Elbrus nie wrócił w umówione miejsce. Ratowników zaalarmowali jego towarzysze, którzy postanowili przerwać wspinaczkę na wysokości 5 tys. m n.p.m. z powodu złej pogody. W nocy przeszukano rejon Skał Pastuchowa, skalnej grani na wysokości 4800 m n.p.m.; poszukiwania wznowiono w środę rano.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts