Kim był dziadek lidera KOD? Wszystko jest na stronie IPN

Po tym, jak wicepremier minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin przypomniał przeszłość dziadka Mateusza Kijowskiego, „salon” podniósł histeryczny krzyk.

Filip Błażejowski/Gazeta Polska
Po tym, jak wicepremier minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin przypomniał przeszłość dziadka Mateusza Kijowskiego, „salon” podniósł histeryczny krzyk. Prawda boli?

- Był związany z komunistycznym aparatem represji - tak wicepremier w programie „Kropka nad i” mówił o dziadku Mateusza Kijowskiego, lidera Komitetu Obrony Demokracji. Rozmowa dotyczyła demonstracji organizowanych na ulicach polskich miast przez opozycję.

- Potwierdzam tezę Jarosława Kaczyńskiego, że istnieje pewien historyczny związek między częścią tych, którzy protestują a środowiskiem (komunistycznym - przyp. red.)

- stwierdził Jarosław Gowin.

Dziś wieczorem w Telewizji Republika ponownie zabrał głos w tej sprawie. Powiedział, że na stronie internetowej Instytutu Pamięci Narodowej znajdują się informacje na temat dziadka Mateusza Kijowskiego. - To wszystko, co mam do powiedzenia - oświadczył wicepremier.

Słowa ministra wzbudziły autentyczną histerię.

Gdyby pan Gowin posiadał zdolność honorową, to naplułbym mu w twarz. Skoro nie - to obetrę tylko podeszwę

- skomentował Janusz Kijowski, wujek Mateusza, reżyser.


Były także inne „autorytety”:


A internauci przypomnieli to, co o Józefie Kijowskim podał IPN:

 

 


Źródło: twitter.com,niezalezna.pl,tvn24.pl,telewizjarepublika.pl

pb
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo