Box office przynosi nam świetne wiadomości. Film Patryka Vegi „Pitbull. Nowe porządki” w ciągu 10 dni od premiery zgromadził w polskich kinach ponad pół miliona widzów. A w ostatni weekend odnotował lepszy wynik od „Zjawy” z Leonardo DiCaprio w roli głównej.
 
Film z Bogusławem Lindą, Piotrem Stramowskim, Andrzejem Grabowskim, Agnieszką Dygant i Mają Ostaszewską to kontynuacja, choć nie bezpośrednia, serialu Vegi „Pitbull”, emitowanego w latach 2005-2008 w TVP. W nowej produkcji, która weszła na duże ekrany 22 stycznia główni bohaterowie są bowiem nowi.
 
„Majami” (Piotr Stramowski) i „Gebels” (Andrzej Grabowski) to policjanci, którzy łączą siły, by rozprawić się z gangsterami z Grupy Mokotowskiej. Walka o sprawiedliwość nie będzie łatwa, bo gangsterzy mają również „kretów” w policji. „Majami” postanawia w tajemnicy zorganizować akcję rozbicia i schwytania przestępców, który mają na koncie m.in. porwania i zabójstwa. Patryk Vega nie oszczędza widzów. Brutalność gangsterów, którzy są gwałcicielami, mordercami dzieci i obcinaczami palców to nie jedyny powód, dla którego film przeznaczony jest tylko dla widzów dorosłych. Mamy tu też całe spektrum psychologicznych procesów, które pokazują, w jaki sposób przemoc rodzi przemoc. Jak gangsterzy zarażają krwawą profesją swoich nieletnich następców. Jak wyglądają takie przestępcze inicjacje, po których nic już nie jest takie samo.
 
Zachęcamy do zapoznania się z naszą nową rubryką Kultura. Już wkrótce na portalu Niezalezna.pl pojawią się nowe treści. Specjalnie dla Państwa będziemy przedstawiać repertuar kin i teatrów oraz program TV.


fot.: Andrzej Bołdaniuk / mat. pras - na zdj. Bogusław Linda


Andrzej Bołdaniuk / mat. pras - na zdjęciu: Piotr Stramowski, Maja Ostaszewska