W Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” 1 marca na antenę TVP 1 wraca program prowadzony przez Jana Pospieszalskiego pt. „Warto Rozmawiać”. Audycja będzie emitowana we wtorki o godz. 21.30. A dokładnie 5 lat temu program Pospieszalskiego zdjęła z anteny ówczesna dyrektor TVP 1, Iwona Schymalla.

- To będzie główny program publicystyczny Jedynki, który zajmie miejsce „Debaty”. Formuła będzie jednak do niej nawiązywać, oraz do „starego” „Warto rozmawiać”. Zależy nam na tym, by Janek Pospieszalski był moderatorem, choć oczywiście wyrazistym i nie pozbawionym własnego zdania – mówi „Gazecie Polskiej Codziennie” Jan Pawlicki, dyrektor TVP 1.

Teraz, gdy w telewizji do władzy doszli nowi ludzie i dziennikarze mogą w końcu realizować swoją misję, my możemy wrócić do segmentu, który nas najbardziej interesował. Czyli do sporu cywilizacyjnego i światopoglądowego, osadzonego w realiach historii najnowszej i w konflikcie kulturowym, który przetacza się przez Europę

– zapowiada w rozmowie z „Gazetą Polską Codziennie” Jan Pospieszalski.

„Warto rozmawiać” był jednym z najbardziej opiniotwórczych programów publicystycznych i interwencyjnych na antenie publicznego nadawcy. Program obecny był na głównych antenach stacji przez 7 lat. Od 2004 do 2009 r. „Warto Rozmawiać” oglądaliśmy na TVP2. Od 2009 roku do 2011 w Jedynce. Decyzją ówczesnej dyrektor TVP 1 Iwony Schymalli, 22 lutego 2011 roku program został zawieszony.

Uznaję, że była to decyzja polityczna premiera Donalda Tuska i jego ministrów. Przypomnę, że dwa ostatnie tematy, które podejmowaliśmy na antenie Jedynki to była kwestia wyjaśnienia tego, co robił na lotnisku w Smoleńsku agent Tomasz Turowski

– wspomina Pospieszalski.

W październiku 2011 r. podjęto decyzje o wprowadzeniu na antenę nowego programu prowadzonego przez Jana Pospieszalskiego. I tak od listopada 2011 r. na TVP Info emitowany jest program „Jan Pospieszalski: Bliżej”.

Więcej jutro w „Gazecie Polskiej Codziennie”