10 marca w Klubie Wytwórnia w Łodzi, a 26 kwietnia w warszawskiej Stodole. Trasa projektu UNPOPULAR Edyta Bartosiewicz Acustic Trio nie jest bardzo intensywna, ale Bartosiewicz zdążyła już przyzwyczaić fanów do tego, że nie w ilości siła. Przypomnijmy, że artystka zniknęła ze sceny aż na 12 lat! Z czym wraca do nas dziś?
 
UNPOPULAR to pomysł Bartosiewicz na wykonanie w formie akustycznej (fortepian, dwie gitary akustyczne i wokal) piosenek, które nigdy nie były promowane, a które posiadają ogromny potencjał artystyczny. Edyta Bartosiewicz Acoustic Trio w składzie Edyta Bartosiewicz (wokal), Maciej Gładysz (gitara), Romuald Kunikowski (fortepian) zagra numery mniej znane, takie jak: „Zanim coś...”, „Mistrz”, „Dziecko”, „Słyszę jak mnie wzywasz”, „Czas Przypływu”, „Ciekawe...”, „Pętla” itp.
 
- Postanowiłam sięgnąć do piosenek z płyt, które już nagrałam, które są poukrywane, ale które są mega wartościowe pod względem lirycznym i muzycznym – mówiła we wrześniu ub. roku Bartosiewicz na antenie Telewizji Republika w programie „Republika Gwiazd”.
 
Edyta Bartosiewicz karierę solową rozpoczęła w 1992 roku albumem „Love”. Magiczny nastrój debiutanckiego wydawnictwa był zapowiedzią prawdziwej rewolucji, którą Bartosiewicz wywołać miała w kolejnych latach swojej działalności. Druga płyta wokalistki „Sen” (1994 r.) to już wielka dawka liryzmu i ekspresji – krążek odniósł ogromny sukces, sprzedając się w nakładzie 600 tysięcy egzemplarzy. Następna płyta „Szok’n’Show” (1995 r.) pokryła się podwójną platyną, a kolejne albumy: „Dziecko” (1997 r.) i „Wodospady” (1998 r.) tylko potwierdziły wysoką pozycję artystki na polskiej scenie muzycznej. Na początku XXI wieku Bartosiewicz wycofała się z aktywnej działalności muzycznej wskutek problemów zdrowotnych. W tym czasie jednakże wzięła udział w kilku projektach kolegów z branży jak np. duet z Krzysztofem Krawczykiem w piosence „Trudno tak” czy wspólny występ z Myslovitz w utworze „Chciałbym umrzeć z miłości” w trakcie jubileuszu z okazji 10-lecia zespołu. W 2010 r. artystka zagrała jako headliner na ORANGE WARSAW FESTIVAL, gdzie supportowała ją m.in. Courtney Love. 2013 rok przyniósł długo oczekiwane wydawnictwo Edyty Bartosiewicz pt. „Renovatio”. Płyta została bardzo dobrze przyjęta przez fanów i krytykę, sprzedała się w platynowym nakładzie. Ostatnim wydawnictwem w dorobku artystki jest dwupłytowy album „Love & more...”. 5 listopada 2015 w Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku Bartosiewicz zainaugurowała działalność koncertową nowego projektu Edyta Bartosiewicz Acoustic Trio – UNPOPULAR.