Schetyna pojechał na skargę do Schulza. Przy okazji wkurzył internautów

Wyłonił się tutaj podział pracy. Rządzący na różne sposoby będą psuli wizerunek Polski i rujnowali naszą pozycję w Europie, a my - opozycja - będziemy to reperowali.

Filip Blazejowski/Gazeta Polska
Wyłonił się tutaj podział pracy. Rządzący na różne sposoby będą psuli wizerunek Polski i rujnowali naszą pozycję w Europie, a my - opozycja - będziemy to reperowali. Nie po raz pierwszy - stwierdził na konferencji prasowej w Strasburgu europoseł PO Janusz Lewandowski. Towarzyszył on Grzegorzowi Schetynie, który spotkał się dziś z przewodniczącym Parlamentu Europejskiego Martinem Schulzem.

W jeszcze bardziej dramatyczne tony uderzał przewodniczący PO: - Nie poddamy się PiS-owskiemu szantażowi, żeby nie rozmawiać w Europie o sprawach polskich. My się czujemy częścią Europy, polska polityka jest częścią polityki europejskiej, dlatego będziemy o tym rozmawiać.

Grzegorz Schetyna podkreślił, że styczniowa debata Parlamentu Europejskiego o sytuacji w Polsce nie zamknęła dyskusji na ten temat. Zapowiedział, że sprawa rezolucji o Polsce, którą miał przyjąć PE została jedynie zawieszona w oczekiwaniu na opinię Komisji Weneckiej Rady Europy o reformie Trybunału Konstytucyjnego.

Przypomnijmy, na początku stycznia br. media ujawniły tzw. taśmę Schetyny. Lider PO na nagraniu snuł plany dotyczące eskalacji konfliktu w Polsce.

- Naszą aktywnością będzie ulica, na pewno. A także Europa. Dzisiaj idziemy po to, żeby zabrać władzę PiS-owi. Co będzie jak będą wcześniejsze wybory? Nie można tego wykluczyć - mówił wtedy Grzegorz Schetyna (więcej w tekście Lider Platformy o planie nakręcania konfliktu w Polsce i UE).

Z zamiarów tych niewiele wyszło. PO musiało przełknąć gorycz porażki po wystąpieniu premier Beaty Szydło przed Parlamentem Europejskim (czytaj Beata Szydło: historia nauczyła nas, że polskie sprawy powinniśmy załatwiać u siebie oraz Klęska donosicieli).

Wizyta liderów Platformy Obywatelskiej w Strasburgu wpisuje się w plan przenoszenia konfliktu z kraju na europejskie salony.

O tym, jak straszne rzeczy dzieją się w Polsce mówił dziś także na konferencji prasowej Sławomir Neumann:

Flagi europejskie są wyprowadzane z Kancelarii Premiera. To symbol działań i celów rządzących. Wizerunek Polski i pozycja Polski jest rujnowana, koszty tej polityki odczujemy wszyscy. Tutaj, w Parlamencie Europejskim, chcemy pokazać, że polska polityka to nie tylko PiS. Chcemy przypomnieć, że w Polsce są także siły polityczne, które Unię uważają za coś ważnego

Grzegorz Schetyna stwierdził – po spotkaniu z Martinem Schulzem – iż przewodniczący Parlamentu Europejskiego ma „bardzo dobrą wiedzę na temat tego, co dzieje się w Polsce”.

- Nam zależy na tym, by ta wiedza była pełna. Ale też żeby nie było tutaj takiego przekonania, w PE, że sprawy w Polsce są zamknięte, tą ostatnią debatą, bo to nie jest prawda

- dodał lider PO.

Grzegorz Schetyna wzburzył też wielu internautów swoim wpisem dodanym dziś w nocy na twittera:

Reakcje odbiorców były jednoznaczne:
 

Źródło: twitter.com,niezalezna.pl,300polityka.pl

pb
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo