Ziemkiewicz na Kaczyńskiego

  

Rafał Ziemkiewicz w wywiadzie w „Polsce The Times” stwierdził, że prezydent Andrzej Duda ma dokonać „ojcobójstwa” na Jarosławie Kaczyńskim, przez co stanie się przywódcą narodowym. A kolejny rząd, na prawo od PiS‑u, wyrośnie ze środowisk Kukiza i Korwina.

Stara obsesja Ziemkiewicza na tle Kaczyńskiego nasiliła się parę lat temu, gdy zdecydował, że sam zostanie politykiem i przywódcą prawicy. Od tego czasu „gra na siebie”. Z jednej strony ogłasza się radykałem, z drugiej demonstruje atakowanemu przez siebie Salonowi, że w przeciwieństwie do Kaczyńskiego jada nożem i widelcem – przychodzi na Bal Dziennikarza, przemawia na kongresie partii Gowina itp. Jedno i drugie ma się przydać do makiawelicznej gry o władzę. Kukiz, Korwin, a nawet prezydent to tylko figury na szachownicy Ziemkiewicza. A fakt, że PiS wprowadza zmiany na serio i nawet radykałowie są za, jest fatalny, bo sam chciałby się na nich oprzeć. Dlatego szkodzi PiS‑owi w mainstreamowej gazecie, próbując cofnąć prawicę do czasu podziałów z lat 90. Demonstrując brak realizmu i polityczny antytalent. Jednym słowem: odchodzenie przez Ziemkiewicza z literatury i publicystyki do polityki jest stratą dla każdej z tych dziedzin.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts