Gwałty w Niemczech? Nie uwierzysz co martwi unijnych urzędników

  

Unijni urzędnicy zasiadający w Komisji Europejskiej są zaniepokojeni kryzysem imigracyjnym. Przyczyną nie jest jednak bezpieczeństwo Europejczyków, ale fakt, że może on spowodować niepożądaną, "ksenofobiczną" reakcję opinii publicznej, a więc niechęć obywateli naszego kontynentu do nowej fali imigrantów. Taki obraz przedstawia brytyjski dziennik „The Daily Telegraph”, który dotarł do stenogramu z posiedzenia Komisji. Według unijnych urzędników nie ma związku między gwałtami w Niemczech a kryzysem migracyjnym.

- Seksualne ataki, które miały miejsce w Sylwestra w Kolonii były po prostu "kwestią porządku publicznego" i nie miały nic wspólnego z kryzysem uchodźców - taka jest wersja, jaką ustalono na wewnętrznym spotkaniu komisarzy Jean-Claude Juncker. Komisarze szczerze wierzą w tą wersję i nazywają ją "głosem rozsądku".

Brytyjski dziennik ujawnia szczegóły z posiedzenia KE, w którym zasiada była wicepremier w rządzie PO-PSL, Elżbieta Bieńkowska. W tekście gazety nie podano jej konkretnego stanowiska, jednocześnie nie pojawiła się też informacja, by była polityk polskiego rządu była przeciwko głównej tezie prezentowanej przez komisarzy. Zacytowany został z kolei grecki komisarz ds. migracji, Dimitris Awramopulos, który miał stwierdzić, że obecna UE "stoi przed moment prawdy".

Unijni urzędnicy omawiali również sprawę ataków ze strony imigrantów, do jakich doszło w Niemczech. W wydarzeniach, które wstrząsnęły naszym zachodnim sąsiadem, w noc sylwestrową zostało zaatakowanych około tysiąca ludzi, w tym głównie kobiety. Ponad 500 osób złożyło wniosek o ściganie, z czego 40 procent skarg dotyczyło napaści na tle seksualnym. Formalnie odnotowano już co najmniej dwa przypadki gwałtów.

Co jednak w tym wszystkim martwi komisarzy?

- Podczas dyskusji komisja Jean-Claude Juncker podkreśliła jak ważne jest "kontynuowanie przez Komisję swojej roli koordynującej, bycia głosem rozsądku oraz rozładowywania napięć i przeciwdziałania populistycznej retoryce" - cytuje stenogram z posiedzenia Komisji, „The Daily Telegraph”.


Jak relacjonuje gazeta, komisarze "wezwali do bezwarunkowego odrzucenia fałszywych skojarzeń między niektórymi przestępstwami, takich jak ataki na kobiety w Kolonii z masowym napływem uchodźców."

- Jednocześnie uzgodniono, że KE musi "odpowiedzieć na obawy obywateli europejskich, podkreślając, że Unia Europejska to również związek bezpieczeństwa i wartości." - pisze brytyjski dziennik.


Komisarz Juncker miał być też "wyraźnie poirytowany" postawą krajów Europy Wschodniej, które odmawiają udziału w jego programie relokacji uchodźców. Jak wynika ze stenogramu, podczas posiedzenia Komisji najwięcej mówił - niezwykle aktywny w krytyce naszego kraju - pierwszy wiceprzewodniczący Komisji Frans Timmermans.

- Jeżeli chodzi o przestępstwa w Kolonii, to są one kwestią porządku publicznego i nie mają powiązania z kryzysem uchodźczym - miał mówić Timmermansa podczas posiedzenia Komisji „Telegraph”. To właśnie po wystąpieniu holenderskiego komisarza, urzędnicy przyjęli cytowane przez „The Daily Telegraph” tezy.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: wpolityce.pl,niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Pożar składowiska odpadów opanowany

/ zdjęcie ilustracyjne / 12019 CC0

  

Strażacy opanowali pożar, jaki wybuchł dziś na składowisku odpadów komunalnych w Kędzierzynie-Koźlu – Sławięcicach. Nadal dogaszają pogorzelisko, wykorzystując ciężki sprzęt.

Płonęła sterta odpadów o wysokości 10 m, na powierzchni 6 tys. mkw. W akcji uczestniczyło ok. 35 jednostek straży pożarnej. Ze względu na zagrożenie okolicznego lasu Lasy Państwowe skierowały do akcji, w porozumieniu ze strażą, dwa samoloty gaśnicze i helikopter, które wykonały w sumie 17 zrzutów wody.

"To bardzo pomogło w opanowaniu sytuacji i las udało się obronić"

– powiedział kapitan Damian Skowroński z opolskiej straży pożarnej.

Strażacy pracowali w trudnych warunkach, z wykorzystaniem aparatów ochrony dróg oddechowych. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl