Dziś „Zadanie specjalne” Anity Gargas: „Akcja Widelec”, czyli bandycka ustawka Tuska i Schetyny

„Ta sprawa jest tak spektakularna, że musimy ją poprowadzić od początku do końca” - przekonywał wicepremier i szef MSWiA Grzegorz Schetyna po akcji z 2 września 2008 roku, kiedy to policja zat

TV Republika
„Ta sprawa jest tak spektakularna, że musimy ją poprowadzić od początku do końca” - przekonywał wicepremier i szef MSWiA Grzegorz Schetyna po akcji z 2 września 2008 roku, kiedy to policja zatrzymała równocześnie 752 kibiców Legii Warszawa, zmierzających spokojnie na mecz z Polonią Warszawa.

W trakcie przesłuchań, które potem nastąpiły, wymuszano zeznania, wiele z tych osób było bitych, a nawet torturowanych.

„Szczytem absurdu stało się rzekome zarekwirowanie kilkusetosobowemu tłumowi jednego widelca”, „media, politycy kreują nas na strasznych bandziorów, a prawda jest taka: niespełnione rządu obietnice – temat zastępczy kibice” - przekonywali przedstawiciele środowisk kibicowskich.

Na czyje zlecenie została przeprowadzona „Akcja Widelec”? Co miał z nią wspólnego ITI – ówczesny właściciel Legii? Dlaczego skandaliczne łamanie praw człowieka nie wywołało protestów dzisiejszych obrońców demokracji? Czy odpowiedzialni za tę operację politycy poniosą odpowiedzialność?

O bandyckiej ustawce Tuska i Schetyny z Anitą Gargas rozmawiać będą Arkadiusz Czartoryski (PiS, szef sejmowej Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych), Jan Filip Libicki (PO), a także adwokat broniący oskarżonych w wyniku „Akcji Widelec” mec. Norbert Lenkiewicz i dziennikarz „Gazety Polskiej” Piotr Lisiewicz. Okazało się, że zatrzymane osoby są niewinne.

Premiera „Zadania specjalnego” już dziś o godz. 21:30 w Telewizji Republika. Zapraszamy!

Zobacz zwiastun:

 

Źródło: TV Republika

TV Republika
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo