Wyniki quasi wyborów w PO. Statek tonie, a wszyscy się uśmiechają

Grzegorz Schetyna przejmuje Titanica – śmieją się internauci. Od dziś szefem Platformy Obywatelskiej jest były minister spraw zagranicznych w rządzie Ewy Kopacz.

twitter.com/Platforma_org
Grzegorz Schetyna przejmuje Titanica – śmieją się internauci. Od dziś szefem Platformy Obywatelskiej jest były minister spraw zagranicznych w rządzie Ewy Kopacz. Ogłoszenie wyboru (był jedynym kandydatem) poprzedziły wystąpienia Hanny Gronkiewicz Waltz oraz Ewy Kopacz. Było o PiS...

Zaczęła prezydent Warszawy.

Przejęliśmy rządy od PiS – najpierw w Warszawie, później w Polsce – i to była prawdziwa dobra zmiana. Gratulujemy PiS, że tak zmobilizował społeczeństwo  obywatelskie – tysiące Polaków dziś protestują, bo nie dadzą sobie odebrać wolności. PiS jak nikt potrafi dzielić Polaków – nie dajmy się podzielić. Naszym zadaniem jest obrona demokracji – powiedziała Gronkiewicz Waltz.


Po Hannie Gronkiewicz-Waltz przy mikrofonie stanęła Ewa Kopacz.

Minęło piętnaście lat od powstania Platformy Obywatelskiej – w tym czasie bardzo dużo udało się osiągnąć. Zmieniliśmy Polskę – mówiła była premier. Przypomniała, że jest z Platformą od początku. – Dziękuję za te wszystkie lata, za to, co udało się wspólnie zrobić, za przyjaźń. Piętnaście lat temu połączyły nas wartości, które dziś są zagrożone – europejskość i demokracja – dodawała.

Nie mogło rzecz jasna zabraknąć bezpośrednich odniesień do Prawa i Sprawiedliwości. – Platforma jest potrzebna Polsce, jak nigdy dotąd, naszym zadaniem jest obronić polską wolność i nasze miejsce w Europie. Rywalizacja z PiS to pojedynek, w którym stawką jest wszystko to, co Polska wywalczyła po 1989 roku – zagrzewała do boju Kopacz.

Wierzę w Platformę, bo wierzę w Polskę, w której nikt nie ma monopolu na prawdę, patriotyzm czy nowoczesność. Grzegorz Schetyna przejmie kierownictwo w PO w trudnych czasach. Będziemy toczyć bitwę o prawdę razem z tobą, ramię w ramię. Wszystkim dziękuję za współpracę i przyjaźń. Teraz Grzegorz Schetyna przejmuje pałeczkę. Grzegorz – na mnie możesz zawsze liczyć! – zapewniła na zakończenie.


fot. twitter.com/Platforma_org

 

Źródło: niezalezna.pl

plk,kp
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo