Polonia manifestowała w Wiedniu

Przed budynkiem Ambasady RP w Wiedniu w sobotę odbyła się  demonstracja  „Polskie sprawy w polskich rękach".

screen You Tube
Przed budynkiem Ambasady RP w Wiedniu w sobotę odbyła się  demonstracja  „Polskie sprawy w polskich rękach". Została ona zorganizowana przez patriotyczne środowisko austriackiej Polonii, w której skład wchodzą m.in. Klub Gazety Polskiej im. rtm. W. Pileckiego i Wiedeńska Inicjatywa Narodowa. Pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych demonstracja zgromadziła ok.250 osób. Aktywny udział w demonstracji wzięli nie tylko Polacy, ale i również Austriacy.

W wystąpieniach wyrażono poparcie dla słusznych reform władz polskich oraz dążeń suwerennego Narodu. W petycji skierowanej do ambasadora w Wiedniu zadeklarowano poparcie dla Prezydenta Andrzeja Dudy i rządu Pani Premier Beaty Szydło. Wyrażono również nadzieję, iż ambasada będzie skuteczniej przekonywać społeczność w Austrii, że demokracja w Polsce nie jest w żadnym wypadku zagrożona.


(Fot. Klub GP Wiedeń)

Przemawiający przedstawiciele różnych organizacji w tym Austriacy stwierdzali, że bezprzykładny atak na władze polskie jest przejawem niegodziwości i nieuczciwości określonych środowisk na terenie Europy w tym także w Polsce.

W tym samym dniu kilka godzin wcześniej u stóp pomnika żołnierza sowieckiego odbyła się nieliczna demonstracja KOD. Jeśli odliczyć pilnujących demonstrację policjantów i osoby polemizujące z demonstrującymi, to rzeczywistych demonstrantów nie było więcej niż 50 osób.


(Fot. Klub GP Wiedeń)

Zebrani u stóp sowieckiego okupanta nie bardzo zdawali sobie sprawę za czym lub przeciwko czemu demonstrują. Ozłocony patron zebranych, patrzący ze szczytu monumentalnych wymiarów kolumny na stadko zdezorientowanych demonstrantów, podkreślał groteskowość całego wydarzenia.

 

Źródło: niezalezna.pl

Tadeusz Jaskulski
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo