Lobbing w sprawie jednorękich bandytów

  

Ministerstwo Finansów jeszcze na dobre nie rozpoczęło prac nad nowelizacją ustawy hazardowej, a już silny lobbing w tej sprawie rozpoczęli właściciele tzw. jednorękich bandytów. Wśród polityków i dziennikarzy rozdawane są gotowe projekty zmian w prawie, faworyzujące lidera tej branży w Polsce. Jego ludzie wskazują wręcz, że są to zmiany wypracowane w samym resorcie. To sygnał, że procesem tworzenia przepisów hazardowych jak najszybciej powinno się zająć CBA. Tym bardziej że należy zmienić wprowadzoną za rządów PO-PSL delegalizację automatów o niskich wygranych, na czym skarb państwa traci miliardy złotych rocznie. Jednocześnie należy jednak pamiętać, aby nowe przepisy wprowadzały faktyczną kontrolę nad jednorękimi bandytami (np. poprzez spięcie w system, który kontroluje, ile pieniędzy gracze wrzucają do maszyny), a nie były kolejną fikcją.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl