KOD już zbiera pieniądze od ludzi. Nie, nie na alimenty Kijowskiego

  

Europoseł Guy Verhofstadt, patron KOD z Belgii tylko w poprzednim roku z tytułu pracy jako lobbysta SOFINY otrzymał 130 tys. euro. Razem, licząc zarobki lobbysty i europosła dostaje ok. 70 tys. euro, co miesiąc. Zwykli działacze KOD nie mogą jednak liczyć na takie pieniądze, dlatego postanowili ogłosić zbiórkę publiczną. Im więcej manifestacji w miesiącu - tym więcej pieniędzy. A zbiórka potrwa jeszcze przynajmniej pół roku.

Jak wypatrzyli Internauci w trakcie transmisji z jednej z manifestacji KOD - w trakcie protestu zbierane są pieniędze do puszek.Sprawdziliśmy na liście zbiórek publicznych zarejestrowanych przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych - rzeczywiście taka zbiórka została zapisana. Jako organizatorzy zapisani są: Piotr Cyckowski, Piotr Chabora i Paweł Wimmer z Warszawy oraz Andrzej Miszk z Gdyni.

CZYTAJ WIĘCEJ: Związki przyjaciela Petru z Gazpromem. Verhofstadt wymieniony w międzynarodowym raporcie

Wygląda na to, że celem zbiórki nie są alimenty, których - jak sam przyznał - nie płaci Ojciec Założyciel, Mateusz Kijowski. Oficjalnym celem zbiórki są "działania związane z upowszechnianiem i ochroną wolności i praw człowieka oraz swobód obywatelskich, a także działań wspomagających rozwój demokracji". Data końcówa zbiórki: koniec czerwca br. Zadeklarowane koszty organizacji zbiórki to razem... 900 zł


Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Kwarantanna w hotelu na Teneryfie. Są w nim Polacy

zdjęcie ilustracyjne, / pixabay.com/geralt

  

Rada ds. zdrowia Wysp Kanaryjskich poinformowała o dwóch nowych przypadkach zakażeń koronawirusem w hotelu w Adeje na Teneryfie, gdzie kwarantannie poddano ok. 1000 osób, w tym obywateli polskich. Łącznie w hotelu potwierdzono dotąd cztery przypadki koronawirusa.

O dwóch nowych osobach zakażonych władze poinformowały w nocy z wtorku na środę. Są to turyści z Włoch, którzy byli w bliskim kontakcie z włoskim lekarzem i jego żoną, u których we wtorek stwierdzono obecność koronawirusa.

Obecnie zainfekowane osoby przebywają w szpitalu na Teneryfie.

Pierwsze przypadki koronawirusa odnotowano w środę w Madrycie i w Walencji. O osobie zakażonej w stolicy Hiszpanii poinformowało ministerstwo zdrowia. Jest to 24-letni student, który powrócił z podróży do północnych Włoch.

Madryckie władze powiadomiły w komunikacie o wszczęciu przewidzianych w takim przypadku procedur. Sanitariusze przyjechali do domu chorego, by pobrać próbki do analizy, która dała wynik pozytywny na obecność wirusa. Następnie przewieziono chorego do szpitala, a wyniki badań przesłano do Krajowego Ośrodka Mikrobiologii w Madrycie do powtórnej analizy.

U innego młodego mężczyzny, który z symptomami Covid-19 zgłosił się do szpitala w Castellon w Walencji, badania także dały wynik pozytywny. Mężczyzna był ostatnio w Mediolanie, a obecnie przebywa w szpitalu – poinformowały w środę służby sanitarne.

We wtorek koronawirusa stwierdzono u Włoszki mieszkającej w Barcelonie, która powróciła z Bergamo w Lombardii. 25 osób, z którymi miała kontakt, poddano kwarantannie. Chociaż nie wykazują symptomów choroby, przez 14 dni nie mogą wyjść z domów - poinformował lokalny sekretarz ds. zdrowia publicznego w Barcelonie Joan Guix.

W Hiszpanii potwierdzono do tej pory dziewięć przypadków zakażenia nowym koronawirusem, z czego dwóch pacjentów zostało wyleczonych i opuściło już szpital. Pierwszy z nich to obywatel Niemiec, który zaraził się w Bawarii od kolegi mającego kontakt z kobietą zainfekowaną w Wuhanie w Chinach, skąd pochodzi wirus. Drugi wyleczony przypadek to obywatel brytyjski mieszkający z rodziną na Majorce, który zaraził się podczas pobytu w Alpach francuskich.

Władze sanitarne Hiszpanii wezwały do zachowania spokoju. Przypomniały, że w 80 proc. przypadków zakażeń choroba ma łagodny przebieg, podobny do grypy. Tylko w 15 proc. przypadków jest groźna, a 2 proc. - krytyczna.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts