KOD już zbiera pieniądze od ludzi. Nie, nie na alimenty Kijowskiego

  

Europoseł Guy Verhofstadt, patron KOD z Belgii tylko w poprzednim roku z tytułu pracy jako lobbysta SOFINY otrzymał 130 tys. euro. Razem, licząc zarobki lobbysty i europosła dostaje ok. 70 tys. euro, co miesiąc. Zwykli działacze KOD nie mogą jednak liczyć na takie pieniądze, dlatego postanowili ogłosić zbiórkę publiczną. Im więcej manifestacji w miesiącu - tym więcej pieniędzy. A zbiórka potrwa jeszcze przynajmniej pół roku.

Jak wypatrzyli Internauci w trakcie transmisji z jednej z manifestacji KOD - w trakcie protestu zbierane są pieniędze do puszek.Sprawdziliśmy na liście zbiórek publicznych zarejestrowanych przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych - rzeczywiście taka zbiórka została zapisana. Jako organizatorzy zapisani są: Piotr Cyckowski, Piotr Chabora i Paweł Wimmer z Warszawy oraz Andrzej Miszk z Gdyni.

CZYTAJ WIĘCEJ: Związki przyjaciela Petru z Gazpromem. Verhofstadt wymieniony w międzynarodowym raporcie

Wygląda na to, że celem zbiórki nie są alimenty, których - jak sam przyznał - nie płaci Ojciec Założyciel, Mateusz Kijowski. Oficjalnym celem zbiórki są "działania związane z upowszechnianiem i ochroną wolności i praw człowieka oraz swobód obywatelskich, a także działań wspomagających rozwój demokracji". Data końcówa zbiórki: koniec czerwca br. Zadeklarowane koszty organizacji zbiórki to razem... 900 zł


Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

„Wyczyn” Polaka – uciekł z więzienia w Neapolu

/ FLICKR.COM/DAVE NAKAYAMA/CC BY 2.0

  

- 32-letni Polak uciekł z więzienia Poggioreale w Neapolu - informują włoskie media. Więzień zbiegł zjeżdżając na prześcieradle, gdy skazani udawali się na mszę do kaplicy. To pierwsza ucieczka z tego zakładu karnego od 100 lat.

Neapolitańskie Poggioreale ma ponurą sławę jako więzienie najbardziej przepełnione w Europie, w którym panują ciężkie warunki, a kary odbywają tam między innymi mafiozi.

Media podały, że Polak Robert L., oczekujący w areszcie śledczym na proces za zabójstwo murarza z Ukrainy, zrobił sznur z prześcieradła i przeskoczył na drugą stronę muru. W więzieniu przebywał od grudnia zeszłego roku.

To pierwsza udana ucieczka z tego więzienia od stulecia

- odnotowano w relacjach telewizyjnych.

Przed kilkoma laty, gdy jeden z więźniów próbował uciec, odniósł ciężkie obrażenia.

Szef związku zawodowego pracowników straży więziennej z Neapolu Luigi Castaldo stwierdził, że przyczyną zdarzenia są braki w personelu w więzieniu, w którym około 200 funkcjonariuszy pilnuje 2500 osadzonych. Więźniów jest tam, jak przypomniał, o 800 więcej niż jest tam miejsc.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl