KOD już zbiera pieniądze od ludzi. Nie, nie na alimenty Kijowskiego

Europoseł Guy Verhofstadt, patron KOD z Belgii tylko w po

twitter.com/APanczyk
Europoseł Guy Verhofstadt, patron KOD z Belgii tylko w poprzednim roku z tytułu pracy jako lobbysta SOFINY otrzymał 130 tys. euro. Razem, licząc zarobki lobbysty i europosła dostaje ok. 70 tys. euro, co miesiąc. Zwykli działacze KOD nie mogą jednak liczyć na takie pieniądze, dlatego postanowili ogłosić zbiórkę publiczną. Im więcej manifestacji w miesiącu - tym więcej pieniędzy. A zbiórka potrwa jeszcze przynajmniej pół roku.

Jak wypatrzyli Internauci w trakcie transmisji z jednej z manifestacji KOD - w trakcie protestu zbierane są pieniędze do puszek.Sprawdziliśmy na liście zbiórek publicznych zarejestrowanych przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych - rzeczywiście taka zbiórka została zapisana. Jako organizatorzy zapisani są: Piotr Cyckowski, Piotr Chabora i Paweł Wimmer z Warszawy oraz Andrzej Miszk z Gdyni.

CZYTAJ WIĘCEJ: Związki przyjaciela Petru z Gazpromem. Verhofstadt wymieniony w międzynarodowym raporcie

Wygląda na to, że celem zbiórki nie są alimenty, których - jak sam przyznał - nie płaci Ojciec Założyciel, Mateusz Kijowski. Oficjalnym celem zbiórki są "działania związane z upowszechnianiem i ochroną wolności i praw człowieka oraz swobód obywatelskich, a także działań wspomagających rozwój demokracji". Data końcówa zbiórki: koniec czerwca br. Zadeklarowane koszty organizacji zbiórki to razem... 900 zł


 Źródło: niezalezna.pl

 

sp
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo