Tekst o Polsce na portalu „Politico” bije rekordy popularności. Mamy dane

  

Artykuł pt. "What is really happening in Poland?" opublikowany na prestiżowym amerykańskim portalu pobił rekordy popularności. Tekst, który z inicjatywy europosła Prawa i Sprawiedliwości, Tomasza Poręby pojawił się w serwisie Politico.eu został udostępniony na Facebooku ponad 2 tys. razy. Jak wskazują wewnętrzne dane, publikacja była czytana przynajmniej dwukrotnie częściej niż średnia tekstów na portalu - ustaliła niezalezna.pl.


W ostatnią sobotę, 16 stycznia br. Grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów, do której należą deputowani PiS w Parlamencie Europejskim opłaciło publikację specjalnego oświadczenia nt. sytuacji w Polsce. W tekście pt. "Co naprawdę dzieje się w Polsce?" [LINK] napisano m. in.:

"Wolność słowa jest respektowana. W Polsce bez żadnych utrudnień i represji odbywają się antyrządowe demonstracje. Panuje całkowita wolność prasy, której właścicielami są w większości zachodnie, głównie niemieckie, korporacje. [...] Jakiekolwiek blokowanie informacji o ważnych wydarzeniach, tak jak to ostatnio miało miejsce w Niemczech w odniesieniu do wypadków w Kolonii i innych niemieckich miastach, jest w Polsce niewyobrażalne"

Informacje dotyczące tego, co się w Polsce dzieje, zaprezentowano w zachodnich mediach, m.in. w belgijskim „Le Soir”, euobserver.com, francuskim „Le Figaro” czy niemieckim „Frankfurter Allgemeine Zeitung”. W artykułach, które ukazują się jako oświadczenie delegacji PiS w ramach grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów, przywoływane są też wydarzenia z czasów rządów PO-PSL (mowa m.in. o podsłuchach dziennikarzy, inwigilacji czy zagrożeniach dla wolności słowa). Pierwszym miejscem, w którym tekst się pojawił był amerykański portal "Politco".

CZYTAJ WIĘCEJ: Co naprawdę dzieje się w Polsce? Ostre oświadczenie europosłów PiS

Po kilku dniach od publikacji, znane są już dane dotyczące odsłon, klikalności i udostępnień tekstu z portalu. Niezalezna.pl dotarła do tych danych. Tekst miał 19 690 odsłon i ta liczba cały czas rośnie. Średnia liczba wyświetleń na tym portalu nie przekracza 10 tys. Rekordowe dane dotyczą również obecności na stronie, co świadczy o zainteresowaniu treścią artykułu. Średni czas dla tej publikacji wyniósł 4 minut i 17 sekund przy średniej dla innych tekstów na poziomie 2 min. 46 sekund. Artykuł na Facebooku udostępniono ponad 2 tys. razy.

 Pracownicy "Politico" mówią o "prawdopodobnie największym sukcesie kampanii sponsorowanej jaką mieli w tak krótkim czasie". Jak wskazują na sukces złożył się nie tylko sam tekst i tytuł, ale i zdjęcie dobrane do artykułu. Zrzut z ekranu:

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Cyfrowy pomnik Żołnierzy Niepodległości. Zainaugurowano 56 tys. biogramów legionistów

/ zolnierze-niepodleglosci.pl/start/

  

Na internetowej platformie Żołnierze Niepodległości znajduje się 56 tys. biogramów legionistów. Stronę zaprezentowano w środę przez Muzeum Józefa Piłsudskiego. Celem portalu jest upamiętnienie wszystkich walczących o niepodległość i granice Rzeczypospolitej do 1922 r.

Uruchamiamy dzisiaj platformę internetową, którą nazwaliśmy „Żołnierze Niepodległości”. To swego rodzaju wirtualny pomnik poświęcony wszystkim, którzy walczyli o niepodległość. To także projekt naukowy, dlatego portal będzie zjawiskiem interaktywnym, rozwijającym się, praca naukowa nad nim będzie trwała jeszcze wiele lat. Chcemy dotrzeć do informacji na temat każdego, kto o niepodległość Polski walczył

- powiedział dyrektor Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku Robert Supeł.

Jak przypomniał, w 2014 r. w stulecie wymarszu legionistów do walki, Muzeum przygotowało Wykaz Legionistów Polskich.

Był on efektem prac prowadzonych przez zespół pod kierunkiem prof. Janusza Ciska. Wtedy to było dwadzieścia kilka tysięcy nazwisk. Ale doszliśmy do wniosku, że ważne by dotrzeć do informacji na temat maksymalnie wszystkich legionistów, więc praca naukowa nad tym trwała. Po drugie chcielibyśmy uhonorować nie tylko ich, ale wszystkich, którzy walczyli o niepodległość, czyli mnóstwo innych formacji wojskowych, od działających w podziemiu po te walczące już jako Wojsko Polskie w wojnie z bolszewikami, powstańców śląskich, wielkopolskich

- relacjonował.

"Drugi powód dlaczego Muzeum się tym zajmuje, jest związany z faktem, że czujemy się zobowiązani do kontynuacji pewnego dziedzictwa, pomysłu, który miała Aleksandra Piłsudska. Z jej inicjatywy w latach 30. honorowano tych, co walczyli o niepodległość, Krzyżem i Medalem Niepodległości. II wojna przerwała tę inicjatywę, później do niej nie wrócono, a wydaje nam się, że to dzieło nie zostało dokończone. Podejmujemy to też w formie takiego wirtualnego pomnika, chcemy uhonorować wszystkich, których tylko odnajdziemy w archiwach. Ponieważ każdy się liczy" - podkreślił dyrektor.

Obecnie na portalu znalazły się biogramy 56 tys. legionistów, jak podkreślają twórcy, maksymalnie jak najbardziej pełne, także jeżeli to możliwe dotyczące ich życia powojennego.

Na portalu są obecnie biogramy legionistów, także osób, o których nie znajdziemy informacji gdzie indziej, które przewinęły się przez Legiony i służyły przykładowo przez dwa tygodnie. Część zaopatrzona jest w fotografie. Główną częścią portalu jest wyszukiwarka i ten zbiór 56 tys. biogramów, który będzie się rozszerzał. W planach mamy również publikowanie wszelkiego rodzaju materiałów związanych z tym okresem. W pierwszej kolejności będą to artykuły dotyczące historii I wojny i Legionów, planujemy zakładki opisujące umundurowanie czy wyposażenie. Ta postać to dopiero początek. Uruchomimy w niedługiej przyszłości nowe funkcje wyszukiwarki, będzie można odnaleźć konkretne osoby po formacjach wojskowych czy pułkach. Chcemy dać jak najwięcej możliwości nie tylko badaczom, ale również zwykłym użytkownikom

- mówił Łukasz Wieczorek, współautor "Słownika Legionistów Polskich".

Dyrektor Muzeum zaapelował do wszystkich, którzy mają jakieś archiwalia dotyczące walczących o niepodległość.

Apelujemy, by otworzyć szuflady i zgłosić się do nas. Jesteśmy zainteresowani każdym kawałeczkiem informacji, zdjęciem, materiałem, który może wzbogacić ten wirtualny pomnik. Powołaliśmy specjalny zespół naukowy, który będzie nad tym pracował

- podkreślił. 

Zaprosił także na otwarcie Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku w przyszłym roku. "Jesteśmy obecnie w ostatniej fazie odbiorowej, zaraz potem, a mamy nadzieję, że nastąpi to jeszcze w tym roku, zaczniemy montować wystawę stałą i w połowie przyszłego roku zaprosimy na otwarcie" - dodał Supeł.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl