Z OSTATNIEJ CHWILI

Karolina Naja i Anna Puławska mistrzyniami świata w kajakowej dwójce na 500 m. • • •

Tekst o Polsce na portalu „Politico” bije rekordy popularności. Mamy dane

Artykuł pt.

screen z politico.eu
Artykuł pt. "What is really happening in Poland?" opublikowany na prestiżowym amerykańskim portalu pobił rekordy popularności. Tekst, który z inicjatywy europosła Prawa i Sprawiedliwości, Tomasza Poręby pojawił się w serwisie Politico.eu został udostępniony na Facebooku ponad 2 tys. razy. Jak wskazują wewnętrzne dane, publikacja była czytana przynajmniej dwukrotnie częściej niż średnia tekstów na portalu - ustaliła niezalezna.pl.


W ostatnią sobotę, 16 stycznia br. Grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów, do której należą deputowani PiS w Parlamencie Europejskim opłaciło publikację specjalnego oświadczenia nt. sytuacji w Polsce. W tekście pt. "Co naprawdę dzieje się w Polsce?" [LINK] napisano m. in.:

"Wolność słowa jest respektowana. W Polsce bez żadnych utrudnień i represji odbywają się antyrządowe demonstracje. Panuje całkowita wolność prasy, której właścicielami są w większości zachodnie, głównie niemieckie, korporacje. [...] Jakiekolwiek blokowanie informacji o ważnych wydarzeniach, tak jak to ostatnio miało miejsce w Niemczech w odniesieniu do wypadków w Kolonii i innych niemieckich miastach, jest w Polsce niewyobrażalne"

Informacje dotyczące tego, co się w Polsce dzieje, zaprezentowano w zachodnich mediach, m.in. w belgijskim „Le Soir”, euobserver.com, francuskim „Le Figaro” czy niemieckim „Frankfurter Allgemeine Zeitung”. W artykułach, które ukazują się jako oświadczenie delegacji PiS w ramach grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów, przywoływane są też wydarzenia z czasów rządów PO-PSL (mowa m.in. o podsłuchach dziennikarzy, inwigilacji czy zagrożeniach dla wolności słowa). Pierwszym miejscem, w którym tekst się pojawił był amerykański portal "Politco".

CZYTAJ WIĘCEJ: Co naprawdę dzieje się w Polsce? Ostre oświadczenie europosłów PiS

Po kilku dniach od publikacji, znane są już dane dotyczące odsłon, klikalności i udostępnień tekstu z portalu. Niezalezna.pl dotarła do tych danych. Tekst miał 19 690 odsłon i ta liczba cały czas rośnie. Średnia liczba wyświetleń na tym portalu nie przekracza 10 tys. Rekordowe dane dotyczą również obecności na stronie, co świadczy o zainteresowaniu treścią artykułu. Średni czas dla tej publikacji wyniósł 4 minut i 17 sekund przy średniej dla innych tekstów na poziomie 2 min. 46 sekund. Artykuł na Facebooku udostępniono ponad 2 tys. razy.

 Pracownicy "Politico" mówią o "prawdopodobnie największym sukcesie kampanii sponsorowanej jaką mieli w tak krótkim czasie". Jak wskazują na sukces złożył się nie tylko sam tekst i tytuł, ale i zdjęcie dobrane do artykułu. Zrzut z ekranu:

 

 


Źródło: niezalezna.pl

sp
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo