Zaskakująca koincydencja

  

Mijający weekend upłynął pod znakiem złotego wyraźnie osłabiającego się w stosunku do głównych walut. To chwilowe, jak wielu ma nadzieję, wahnięcie spowodował zaskakujący piątkowy komunikat agencji Standard & Poor’s, która obniżyła długoterminowy rating polskiego długu w walucie obcej do poziomu BBB+ z A-. „W ten sposób przez trzy miesiące PiS zwiększył dług frankowiczów o 3 mld zł. A to dopiero początek” – wskazał winowajcę obniżenia ratingu Polski Dariusz Rosati, były członek Rady Polityki Pieniężnej. Taka reakcja jakoś nie dziwi, jak nie dziwi koincydencja komunikatu S&P z podpisaniem w piątek przez prezydenta Andrzeja Dudę ustawy o podatku bankowym oraz upublicznieniem przez Kancelarię Prezydenta projektu ustawy o przewalutowaniu tzw. kredytów frankowych. Wiadomo, komu to nie w smak.
 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts