Nie o taką Unię walczyliśmy

  

Gdy w 2004 r. Polacy w referendum zagłosowali za wejściem do Unii Europejskiej, miał to być akces do Unii suwerennych państw. Solidarnej wspólnoty niezależnych narodów. Mało kto o tym pamięta, a to właśnie powrót do europejskich korzeni jest dziś Unii Europejskiej najbardziej potrzebny. Nie mam wątpliwości, że dla Polski, z jej położeniem geopolitycznym, wybór jest prosty: albo Unia Europejska, albo Rosja. W tej sytuacji członkostwo w Unii, tak jak i w Pakcie Północnoatlantyckim, jest elementem polskiego interesu narodowego. Czas najwyższy jednak, szczególnie po zmianie władzy w Polsce, starać się o powrót do celów, jakie stawiane były przy narodzinach UE. Solidarność, siła w różnorodności, wolność – na tym Unia była budowana. Kurs na niemiecką hegemonię, z pozostałymi krajami UE jako poddanymi, nie zdał egzaminu. Dyktator Angela Merkel rządzi się w Unii, mimo że formalnie nie ma do tego żadnej legitymacji. Ze szkodą dla wspólnoty. To jest dziś realny problem, przed jakim stoi Europa.
 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts