Kto brał dziś udział w demonstracji Komitetu Obrony Demokracji w Brukseli? Brak wolności słowa i łamanie praw obywatelskich zaniepokoiło... unijnych urzędników. Mimochodem „wsypała” ich dziennikarka Polsat News.

- Ci ludzie śpiewają „Odę do radości” i hymn Polski - mówiła, gdy kamera pokazywała grupkę manifestantów, którzy protestowali pod hasłem „Wolność, równość, demokracja”. Oficjalnie była to demonstracja brukselskiego oddziału Komitetu Obrony Demokracji.

Z tego co rozpoznaję - bo wielu z nich osobiście znam - to w dużej mierze unijni urzędnicy, z którymi bardzo często rozmawiamy, od których zbieramy różne informacje na temat tego, co dzieje się w Europie. Dzisiaj w związku z wizytą prezydenta Dudy przyszli przed budynek Rady Europejskiej, by zaprezentować swój sprzeciw wobec zmian zaprowadzanych przez rząd Prawa i Sprawiedliwości w Polsce

- dodała dziennikarka.

O uczestnikach protestu pisze też Polsat News na swojej stronie internetowej. Różni się jednak w szczegółach wyjaśniając, że „do protestujących na rondzie Schumanna przedstawicieli KOD dołączyli unijni urzędnicy”.

Nie podano, czy protestujący wzięli wolne, czy wyszli na manifestację w godzinach pracy.