Emerytom i rencistom jednorazowy dodatek

  

Wszystkie kluby poparły dziś w Sejmie podczas drugiego czytania poselski projekt ustawy o „jednorazowym dodatku pieniężnym dla niektórych emerytów, rencistów i osób pobierających świadczenia przedemerytalne, zasiłki przedemerytalne, emerytury pomostowe albo nauczycielskie świadczenia kompensacyjne w 2016 r.”

Ustawa, która powstała w sejmowej komisji polityki społecznej i rodziny, przewiduje, że wymienione w jej nazwie kategorie osób otrzymają w marcu 2016 r. jednorazowy dodatek pieniężny. Prawo do niego oraz jego kwota będzie uzależniona od wysokości świadczeń przysługujących 29 lutego 2016 r. Dodatek otrzymają osoby, których świadczenia nie przekraczają 2 tys. zł miesięcznie. Miałby wynieść: 400 zł w przypadku, gdy świadczenie lub suma świadczeń nie przekracza 900 zł; 300 zł - gdy świadczenie lub suma świadczeń wynosi 900-1100 zł; 200 zł - gdy świadczenia lub sumy świadczeń wynosi 1100-1500 zł; 50 zł gdy świadczenie lub suma świadczeń wynosi powyżej 1500-2000 zł.

Projekt zakłada też, że kwota jednorazowego dodatku pieniężnego będzie wolna od podatku dochodowego oraz nie będą od niej odprowadzane składki na ubezpieczenie zdrowotne. Z tej kwoty nie będzie się też dokonywać potrąceń i egzekucji.

Wypłata jednorazowego wsparcia ma być dla osób z najniższymi świadczeniami uzupełnieniem tegorocznej waloryzacji. Z dofinansowania ma skorzystać ok. 6,5 mln osób. Wydatki na ten cel nie przekroczą 1 mld 410 mln zł. Projektowane rozwiązania mają wejść w życie 1 marca 2016 r. Sprawozdanie z wcześniejszych etapów prac nad projektem przedstawiła posłanka Ewa Tomaszewska.

W związku ze zgłoszonymi podczas dzisiejszej dyskusji poprawkami projekt został ponownie skierowany do komisji polityki społecznej i rodziny.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Wałęsa nie wytrzymał! W odpowiedzi na ujawnione nagranie opublikował "dowody"

Lech Wałęsa / Fotomag/Gazeta Polska

  

Z opublikowanych dziś przez TVP Info nagrań wynika, że były prezydent Lech Wałęsa został dowieziony na strajk do Stoczni Gdańskiej motorówką. Powiedział tak Leszek Miller w rozmowie z Janem Kulczykiem. Pierwszy głos zabrał Miller - przepraszając byłego prezydenta że... "powtórzył fałszywe pogłoski". W końcu i Wałęsa nie wytrzymał i opublikował "dowody".

Portal TVP Info ujawnił nagranie, na którym były premier Leszek Miller stwierdza, że były prezydent Lech Wałęsa został przywieziony na strajk do Stoczni Gdańskiej. Z nagrań, upublicznionych przez tvp.info, na których zarejestrowano rozmowę Leszka Millera z Janem Kulczykiem wynika też, że film Andrzeja Wajdy „Wałęsa. Człowiek z nadziei” miał powstać po to, żeby... wzmocnić pozycję Lecha Wałęsy i uwiarygodnić go w atakach na Jarosława Kaczyńskiego, a końcówka filmu miała zostać zmieniona na wyraźną prośbę Kulczyka.

Z kolei w portalu Niezalezna.pl przypomnieliśmy nagranie z udziałem śp. Anny Walentynowicz, która tak mówiła o roli Wałęsy w stoczniowym strajku:

-  Wałęsa miał zrobić strajk, nie zrobił. Przyjechał motorówką już później. Zamiast robić strajk, pojechał do dowództwa marynarki wojennej w Gdyni. Po co? Stamtąd przywieźli jego motorówką, kiedy potężny strajk trwał.

Jako pierwszy głos w sprawie zabrał dziś Leszek Miller, który przeprosił... Lecha Wałęsę.

[polecam:https://niezalezna.pl/312060-motorowka-do-stoczni-gdanskiej-walesa-wciaz-milczy-ale-odezwal-sie-miller-przepraszam]

Przepraszam Prezydenta Lecha Wałęsę, że w rozmowie z Janem Kulczykiem powtórzyłem fałszywe pogłoski o dowiezieniu go do stoczni w celu kierowania strajkiem

- napisał na Twitterze. 

W końcu nie wytrzymał też Wałęsa.

Perfidnym kłamcom z ONETU, Wirtualnej Polski i Teleexpressu odpowiadam, faktami, dowodami, nazwiskami do sprawdzenia. Co do Kulczyka to był najbardziej uczciwy i porządny Kapitalista jakiego w życiu poznałem ..

- napisał na Facebooku były  prezydent zamieszczając artykuły z gazet z 1990 roku.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: facebook.com, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts