Europosłowie piszą do Komisji Europejskiej, zaniepokojeni stanem demokracji i wolności słowa w Niemczech

  

"Czy Komisja Europejska zamierza podjąć jakiekolwiek działania wobec Niemiec, w celu poprawy bezpieczeństwa w tym kraju, poszanowania godności i praw kobiet, a także wolności mediów do informowania o ważnych wydarzeniach publicznych?"  - pytają w specjalnym piśmie do Komisji Europejskiej europosłowie Prawa i Sprawiedliwości. Interpelacja ma związek z masowymi kradzieżami oraz napadaniem na kobiety i przypadkami molestowania do jakich doszło na początku stycznia w Niemczech. Posłowie PE zaniepokojeni są również działaniami mediów w tej sprawie.

Z inicjatywy europosłów delegacji Prawa i Sprawiedliwości w Parlamencie Europejskim - Jadwigi Wiśniewskiej, Zbigniewa Kuźmiuka oraz Stanisława Ożoga -  dziś została skierowana do Komisji Europejskiej interpelacja dotycząca "niedawnych wydarzeń, jakie miały miejsce w Kolonii oraz w innych miastach niemieckich, kiedy to doszło do masowych napaści na kobiety na tle seksualnym" - informuje w komunikacie prasowym grupa Europejskich Konserwatystów i Reformatorów Parlamentu Europejskiego.
 
W interpelacji europosłowie podkreślają, że władze RFN nie zareagowały na zaistniałe wydarzenia w sposób należyty oraz zrobiły wiele, by opinia publiczna nie dowiedziała się o tych aktach przemocy.
 

- Niepokojąca w tej sprawie jest bezradność i nieskuteczność policji niemieckiej wobec zorganizowanych grup napastników. Podobnie niepokojąca jest faktyczna cenzura wobec wiadomości o zajściach w Kolonii, co wskazuje na zagrożenie wolności słowa w Niemczech - czytamy w piśmie eurodeputowanych.

Politycy PiS zasiadający w Parlamencie Europejskim zwracają uwagę na fakt, że "informacja o napaściach w noc sylwestrową pojawiła się dopiero kilka dni później w ograniczonym zakresie".

- Czy Komisja Europejska zamierza podjąć jakiekolwiek działania wobec Niemiec, w celu poprawy bezpieczeństwa w tym kraju, poszanowania godności i praw kobiet, a także wolności mediów do informowania o ważnych wydarzeniach publicznych? - pytają europosłowie.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Powiaty cieszyński i żywiecki - zwycięstwo senatora z PiS

/ The Chancellery of the Senate of the Republic of Poland [CC BY-SA 3.0 pl (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en)]

  

Dotychczasowy senator PiS Tadeusz Kopeć otrzymał 50,84 proc. głosów. Dane pochodzą z 89,18 proc. obwodowych komisji wyborczych w okręgu 79, który obejmuje powiaty cieszyński i żywiecki (Śląskie) – wynika z informacji opublikowanych przez PKW.

Według cząstkowych danych na Tadeusza Kopcia zagłosowało 72 720 wyborców.

Kandydat Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni Hubert Maślanka otrzymał 55 826 głosów (39,03 proc.), a Komitetu Wyborczego Wyborców Przywrócić Prawo, poseł mijającej kadencji Jerzy Jachnik – 14 500 głosów (10,14 proc.).

Dane pochodzą z 206 na 231 obwodowych komisji wyborczych (89,18 proc.).

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl