Schetyna przerywa wywiad i wychodzi. Pytanie, które zdenerwowało lidera PO

  

- W jaki sposób pan planuje ściągnąć te milion osób, którzy mają wyjść na ulicę? - takie pytanie w trakcie telewizyjnego wywiadu usłyszał Grzegorz Schetyna. Poseł Platformy Obywatelskiej wyraźnie zirytowany zwrócił uwagę dziennikarce, że zadała "mało grzeczne" pytanie. Za chwilę jednak padło pytanie, które już totalnie wyprowadziło jedynego kandydata na szefa PO z równowagi. Polityk przerwał wywiad i po prostu wyszedł z pokoju.

W programie "Czarno na białym" stacji TVN24 Grzegorz Schetyna ze spokojem przedstawiał swoją wizję na kierowanie partią. Opowiadał, że chce być "primus inter pares", pierwszy spośród równych. Nie brakowało krytyki własnego ugrupowania, które za bardzo oddaliło się od Kościoła Katolickiego i od "korzeni" i "konserwatywnego bieguna”.

Rozmowa jednak nie zakończyła się tak, jak zapewne sobie polityk zaplanował. Pod koniec wywiadu dziennikarka zacytowała słowa Schetyny z zamkniętego spotkania z działaczami. - Trzeba być gotowym, że będzie 500 tys. ludzi. Przywieziemy z kraju milion, jak będzie trzeba - zapowiadał obecnie jedyny kandydat w PO na przewodniczącego partii. 

Taśma Schetyny. Lider Platformy o planie nakręcania konfliktu w Polsce i UE. CZYTAJ WIĘCEJ

Po zacytowaniu tych słów padło pytanie: "W jaki sposób pan planuje ściągnąć te milion osób, którzy mają wyjść na ulicę?". Wtedy właśnie wywiązała się nerwowa wymiana zdań. - Niepotrzebna kpina... to jest... mało grzeczne - stwierdził Schetyna


- W jaki sposób pan planuje ściągnąć tych ludzi? - dopytywała się dziennikarka
To nie jest kwestia ściągania. To jest kwestia obecności, braku zgody i braku akceptacji na politykę PiS. Musimy podejmować decyzje i wziąć odpowiedzialność za organizowanie takich protestów - kontynuował poseł Platformy Obywatelskiej.


Dziennikarka w materiale przywołała migawki z manifestacji KOD. "Do tej pory politycy Platformy tylko przyłączali się do takich protestów. Grzegorz Schetyna ma być więc nie tylko liderem PO w Sejmie, ale i na ulicy. Ale do tego potrzeba czegoś jeszcze..." - komentowała. Wtedy padło pytanie, które zdecydowanie się liderowi PO nie spodobało.

- Ma pan charyzmę?
- Dziękuję bardzo.

...i rozmowa się skończyła. Schetyna wstał, odpiął mikrofon i po prostu wyszedł.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: tvn24.pl,niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

PiS triumfuje w okręgu częstochowskim. Prawie dwa razy lepszy wynik od drugiej KO

/ Twitter/@pisorgpl

  

Kandydaci PiS wygrali wybory do Sejmu w okręgu częstochowskim, zdobywając ponad 44 proc. głosów. Na Koalicję Obywatelską głos oddało tam blisko 23 proc. wyborców – wynika z wciąż wyrywkowych danych PKW.

Według danych z ponad 94 proc. obwodowych komisji wyborczych, na kandydatów PiS w okręgu nr 28 głosowało 44,2 proc. wyborców, listę komitetu Koalicja Obywatelska PO, N, IPL, Zieloni poparło 22,9 proc. Na trzecim miejscu jest komitet SLD – 15,63 proc., na czwartym PSL – 8,4 proc., na piątym Konfederacja Wolność i Niepodległość – 6,06 proc., a na szóstym Bezpartyjni i Samorządowcy – 2,81 proc.

Sejmowy okręg wyborczy nr 28 obejmuje Częstochowę i powiat częstochowski oraz powiaty: kłobucki, lubliniecki i myszkowski. Do podziału w tym okręgu jest 7 mandatów poselskich.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl