Magazyny o komputerach, sporcie... i alkoholizmie. Jakie pisma zamawiali sędziowie

Pisma o alkoholizmie, sporcie, komputerach, zbrojeniach i magazyny dla dzieci. To tylko część z ponad 300 pozycji katalogu tytułów prasowych.

youtube.com; arch
Pisma o alkoholizmie, sporcie, komputerach, zbrojeniach i magazyny dla dzieci. To tylko część z ponad 300 pozycji katalogu tytułów prasowych. Z pism społeczno-politycznych zamawiano łącznie... po jednym egzemplarzu "Gazety Polskiej" i "Gazety Polskiej Codziennie". Dla porównania liczba zamawianych "Gazet Wyborczych" w 2015 r. wyniosła aż 213.

Ministerstwo Sprawiedliwości wysłało do dyrektorów wszystkich sądów apelacyjnych w Polsce zatwierdzony katalog tytułów prasowych, które mogą teraz kupować. Niektóre media podniosły larum, ponieważ nie ma wśród nich „Newsweeka”, „Wyborczej” i „Polityki”, jest za to „Gazeta Polska”, „Nasz Dziennik”, „W Sieci” i „Do rzeczy”. Decyzję w tej sprawie podjął wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki. - Jeśli przez osiem lat pewne tytuły były preferowane, to teraz dajmy szansę innym. W przyszłości będziemy chcieli wprowadzić wolną rękę, jeśli chodzi o zakup przez sądy gazet - powiedział w programie "Graffiti" wiceminister Jaki.

Portal niezalezna.pl dotarł do katalogu pism sądów apelacyjnych: warszawskiego, katowickiego, gdańskiego, poznańskiego, krakowskiego, wrocławskiego, łódzkiego, rzeszowskiego, białostockiego, lubelskiego i szczecińskiego. Niektóre pozycje są mocno zaskakujące.

Oto wybrane pozycje:

"Alkoholizm i narkomania", "Auto Świat", "Bravo Sport", magazyn o specjalizacji psychologia pt. "Charaktery", pisma o nowościach na rynku komputerowym: "Chip", "Computer Arts", "Computerworld", "Gry: komputer świat extra", "Komputer Świat", "PC Format", "PC World", "Murator", "Piłka Nożna", "National Geographic", "Polska Zbrojna", "Kubuś i przyjaciele", "Świerszczyk magazyn dla dzieci", "Twoje dziecko"

PEŁNA LISTA: 

 


Źródło: niezalezna.pl

sp
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo