Owsiak chwalił się sukcesem w TVP - wtedy padło pytanie o finanse i blogera Matka Kurka. Uśmiech zgasł...

W studio TVP Info Jerzy Owsiak pojawił się uśmiechnięty od ucha do ucha. Przez kilka minut opowiadał jak wielkim sukcesem był 24.

Zbyszek Kaczmarek
W studio TVP Info Jerzy Owsiak pojawił się uśmiechnięty od ucha do ucha. Przez kilka minut opowiadał jak wielkim sukcesem był 24. finał WOŚP, obrażał posła PiS, choć równocześnie zapewniał, że nie chce politykować. Humor Owsiakowi wyraźnie popsuł się, gdy padło pytanie o informacje blogera Marka Kurka. „Czy warto o tym mówić?” - irytował się, a na koniec ogłosił, że bloger został przez niego pozwany.

Początek programu „Po przecinku” był dość typowy - informacja o sumie zebranych pieniędzy podczas niedzielnego 24. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, „złotym serduszku”, licytacjach przedmiotów przekazanych przez polityków (największym zainteresowaniem cieszył się narty od prezydenta Andrzeja Dudy), opowieściach o wspaniałej atmosferze, sprzęcie, który WOŚP przekazuje... Uśmiech nie schodził z ust Owsiak. Także, gdy zapewniał, że nie chce wypowiadać się politycznie, a jednak ciągle w jego wypowiedziach pojawiały się „wrzutki” jednoznacznie politycznie. Zwłaszcza przy atakach na posła Stanisława Piętę.

Doskonały humor prysł, gdy gospodyni programu Joanna Racewicz zapytała o blogera Matka Kurka, który od wielu lat analizuje finanse WOŚP i firm z nią powiązanych, a wyniki swoich badań publikuje w internecie. Wtedy Owsiak zaczął się denerwować.

- Warto o nim mówić, proszę, warto o nim mówić?

- zareagował natychmiast.

A gdy Racewicz powiedział, że pojawiły się nowe wpisy blogera, Owsiak zaczął jej przerywać.

- Nikt go nie słucha. Nikt go nie słucha.


Merytorycznie nie chciał jednak odpowiedzieć, znowu opowiadał o organizacji niedzielnego finału, fundatorach, artystach, ale nagle... Za ewentualne nieprawidłowości winę zrzucił na innych!

- Pamiętajcie, że to jest 1600 sztabów, które odpowiadają same za siebie, my się nie wtrącamy - stwierdził Owsiak.
- To nie jest tak, że centrala rozlicza wszystkie sztaby? - dociekała dziennikarka.
- A gdzie, w życiu, nie ma takiej potrzeby - dodał Owsiak, podkreślając, że poszczególne sztaby same się rozliczają. - To jest wspaniała edukacja.

Pożalił się też, że „sądy nie radzą sobie z hejterstwem”.
- Nie zostawiam sprawy w spokoju. O honor walczę - powiedział. - Myślę, że dzisiaj właśnie dostał (Matka Kurka - dop. red.) pozew kolejny.

Ciekawe, czy podczas nowego proces WOŚP wreszcie udostępni sądowi wszystkie dokumenty finansowe?!

 


Źródło: TVP Info,niezalezna.pl

gb
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo