Łykają brednie, jakie im podadzą

  

Każdy dzień upewnia, że akcja „Wyślij list do zachodnich mediów” ma ogromny sens, że trzeba zrobić wszystko, co można, by przełamać jednostronność przekazu na temat Polski w mediach zachodnich. Przykład: niedawno w „Dagens Nyheter”, najpoczytniejszym szwedzkim dzienniku, ukazał się artykuł Tomasza Jastruna. „Polski poeta i autor” już w tytule przedstawia Polskę jako krainę spowitą mrokiem, w której „miliony obywateli budzą się co rano w nadziei, że to, co się dzieje, to tylko zły sen”. Rząd „przejął kontrolę nad mediami publicznymi i obecnie jedyne, co można usłyszeć, to przekaz władz”. „Kluczem (do zrozumienia sytuacji) jest Jarosław Kaczyński, który wykreował zarówno obecną premier, jak i prezydenta”. Kaczyńskiego „diagnozują anonimowi psychiatrzy: jest singlem, który zamiast partnera ma kota, a do niedawna nie posiadał konta w banku”. Jeden z nich doprecyzowuje: „Nie potrafi znieść porażki, jest podejrzliwym i mściwym paranoikiem”. Pomijając oczywiste kłamstwa i pomówienia tekstu Jastruna, warto zwrócić uwagę na fakt, że ktoś w „Dagens Nyheter” bezkrytycznie go przyjął, zaakceptował oraz uznał za spełniający standardy i godny publikacji. 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts