Stuhr doradza walkę z rządem: „Kamienie w ręce i wojna. Święty napój krwi”

  

- Kamienie w ręce i wojna. Krew, ten święty napój krwi, który zawsze nam przyświecał w ideałach wolnościowych - tak brzmi jeden z wariantów na walkę z rządem, jaki proponuje nie ukrywający swoich politycznych sympatii Jerzy Stuhr. Przykłady na scenariusze walki z Prawem i Sprawiedliwości, aktor czerpie z okresu Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej.

- Mnie martwi, że zacząłem już wierzyć, że jestem Europejczykiem, że zdarzył mi się taki okres, że mogłem w sobie zniszczyć mur. Widzę, że ten mur znowu wyrasta w mentalności ludzi. Nieważne jest, czy jestem gorszego sortu, najgorsze jest to, że znów zaczynam być wyrzucany za jakąś granicę. Zaczynam się obawiać, że czy mogę powiedzieć w pierwszej kolejności, że jestem Europejczykiem. Na szerszym forum zastanawiałbym się, czy można tak powiedzieć, czy to nie będzie uznane za polityczne [wystąpienie - red.]. Dawniej byłem dumny, że jestem Europejczykiem - mówił w TVN24 aktor.

Jerzy Stuhr ma  trzy propozycje działania dla wyborców krytycznych wobec rządów PiS Polaków.

- Ktoś powiedział, że Polacy fantastycznie biją się o wolność, ale nie potrafią z niej skorzystać. Poradzić sobie możemy na trzy sposoby: pierwszy to kamienie w ręce i wojna. Krew, ten święty napój krwi, który zawsze nam przyświecał w ideałach wolnościowych. Drugi wariant to przeczekać, czego nauczyliśmy się w PRL. Trzeci wariant to ten, który pokazali nam stoczniowcy w 1980 roku w Gdańsku, że można negocjacjami bez rozlewu krwi osiągnąć cel

- wyliczał Jerzy Stuhr.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: TVN24,niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Wiatr powieje nawet 100 km/h. IMGW ostrzega

/ pixabay.com/CC0/jodylehigh

  

Dzisiaj rano w dziewięciu województwach w południowej i wschodniej Polsce obowiązują ostrzeżenia IMGW przed silnym wiatrem. Najsilniejszego wiatru powinni spodziewać się mieszkańcy południowych powiatów Śląska, Małopolski i Podkarpacia.

Dla tych obszarów wydano alert drugiego stopnia. Przewiduje się tam wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 45 km/h do 60 km/h, miejscowo w porywach nawet do 100 km/h.

Alerty pierwszego stopnia obowiązują na pozostałym obszarze tych województw i na Opolszczyźnie, w województwie lubelskim, świętokrzyskim i na Mazowszu. Ostrzeżeniem objęta jest także zachodnia część Warmii i Mazur i powiaty nowodworski, pucki, wejherowski, gdański, a także całe Trójmiasto.

Tam w porywach wiatr może osiągnąć prędkość 80 km/h.

Jak podaje na Twitterze zastępca szefa RCB, Grzegorz Świszcz, dziś rano bez prądu pozostawało po nocnych wichurach blisko 134tys. odbiorców.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl