Pierwsza konferencja nowego prezesa TVP. "Zrobimy wszystko, by zjednoczyć Polaków"

Pierwsza konferencja nowego prezesa TVP Jacka Kurskiego. – Moja misja, to misja przywrócenia Telewizji Publicznej zasady uczciwej debaty różnych opcji patrzenia na świat.

Polsat News/print screen
Pierwsza konferencja nowego prezesa TVP Jacka Kurskiego. – Moja misja, to misja przywrócenia Telewizji Publicznej zasady uczciwej debaty różnych opcji patrzenia na świat. Do tej pory widzowie byli tego pozbawieni – powiedział Kurski.

Prezes Kurski dziś rano wszedł do siedziby telewizji razem z ministrem skarbu Dawidem Jackiewiczem i wiceministrem kultury Krzysztofem Czabańskim. Spotkali się z dotychczasowym szefem telewizji Januszem Daszczyńskim.

Nowy prezes TVP, razem z niektórymi dziennikarzami telewizji, zorganizował pierwszą konferencję prasową:

Byłem twardym, wyrazistym politykiem. I właśnie dlatego oraz ponieważ rozumiem świat mediów, jestem gwarantem tego, że będę umiał uchronić niezależność telewizji publicznej od zagrożeń ze świata polityki. Chciałbym, żeby to co dobre w Telewizji Polskiej, było kontynuowane, a to co złe i wymagające zmiany, zostało zmienione. Dla nas dobro widza będzie najważniejsze. Będziemy robić wszystko, żeby odbudować narodową wspólnotę. Odrzucamy zasadę której hołdowano tutaj wiele lat, że tyle misji, ile abonamentu. Ta zasada mówiła wprost, że wiele programów mogło być z misją sprzeczne. Nam będzie przyświecać zasada BBC, że to co dobre może być popularne i to co popularne może być dobre

– powiedział Kurski.

 

Źródło: niezalezna.pl

pk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo