Orszak Trzech Króli inaczej

  

Tych wszystkich, którzy wczoraj uczestniczyli w orszaku Trzech Króli w polskich miastach, w niemałe zdumienie może wprawić inwencja organizatorów analogicznych imprez w Hiszpanii. Na przykład władze Madrytu uznały, że ze względu na „dyskryminacyjny” charakter podziału na osobne klasy dla chłopców i dziewczynek szkoła Colegio Arenales powinna zostać wykluczona z udziału w procesji. W walce o równość płci jeszcze dalej posunęły się władze Walencji. Burmistrz tego miasta, Joan Ribó, przyjął w ratuszu orszak, na którego czele nie szli trzej Królowie, lecz… „Trzy Królowe”. Co ciekawe, imiona owych „królowych” także niewiele miały wspólnego z tradycją katolicką. Brzmiały one: Wolność, Równość, Braterstwo – hasła… Wielkiej Rewolucji Francuskiej. Na szczęście u nas wszystko odbywa się po Bożemu. I nawet zmarznięty prezydent śpiewa kolędy.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts