Słów brak

  

Dominika Wielowieyska w TVP cytuje wypowiedź śp. Lecha Kaczyńskiego z 2008 r., w której prezydent krytykuje nadzór rządu nad mediami. Przywołując jego słowa, dziennikarka pomija jednak fragment, w którym prezydent mówi: „rząd [PO-PSL] jest w mediach oblewany miodem”. Tak samo selektywnie słowa śp. prezydenta wykorzystuje PO. Cel jest oczywisty. Sprowokowanie Jarosława Kaczyńskiego. Nieżyjący prezydent był politykiem, zrozumiałe zatem, że cytuje się jego słowa w politycznej debacie. Trudno jednak nie czuć obrzydzenia, gdy robią to ci, którzy go dehumanizowali za życia i po śmierci. Dominika Wielowieyska, dziennikarka TVP Info i „Gazety Wyborczej” 28 kwietnia 2010 r., czyli trzy tygodnie po katastrofie smoleńskiej, broniła sposobu traktowania przez media śp. prezydenta za życia – tzw. przemysłu pogardy. Jak tłumaczyła wówczas, francuscy rolnicy na demonstracji prowadzili osła z napisem „Sarko”, a więc – w domyśle – Lech Kaczyński i tak był delikatnie traktowany. Pani redaktor, skoro nie umiała Pani nawet po śmierci zachować minimum szacunku, proszę sobie słowami Lecha Kaczyńskiego buzi nie wycierać.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts