Niemiecki komisarz chce kontroli UE w Polsce. Dziennikarz "GW": Dobra zmiana Niemca się nie boi

  

-  Wiele przemawia za uruchomieniem teraz mechanizmu kontroli praworządności i objęciem Warszawy nadzorem – powiedział komisarz UE ds. gospodarki cyfrowej i społeczeństwa Guenther Oettinger w rozmowie z gazetą "Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung". Po słowach prezydenckiego rzecznika, Marka Magierowskiego, który pytał gdzie był komisarz, gdy przez 8 lat w Polsce brakowało pluralizmu w mediach - dziennikarz "GW" ogłosił, że "dobra zmiana Niemca się nie boi".

- W ostatnich 8 latach nie mieliśmy pluralizmu w mediach publicznych i wtedy żaden komisarz europejski nie ubolewał - tak dziś dyrektor biura prasowego Kancelarii Prezydenta Andrzeja Dudy, Marek Magierowski skomentował słowa niemieckiego komisarza UE Guenthera Oettingera, który - jak pisaliśmy na portalu niezalezna.pl - z powodu zmian w mediach publicznych chce objęcia Polski nadzorem KE.

- Nie wolno zwalniać prezesa stacji telewizyjnej bądź radiowej bez podania przyczyny. To byłaby samowola - oburzył się Oettinger. Wywiad z niemieckim politykiem opublikowano na pierwszej stronie "Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung" pod tytułem "Europa wywiera presję na Polskę".

- Mam nadzieję, że zarówno Komisja Europejska, jak i niektórzy europarlamentarzyści, którzy równie ochoczo krytykują dzisiaj rząd, za to co robi choćby w przypadku ustawy medialnej, żeby pochylili się i przyjrzeli się temu, co działo się w ostatnich latach w Polsce. Czy rzeczywiście jest mowa o tym, co podnosił wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans, że istnieje groźba, że naruszona zostanie zasada pluralizmu mediów publicznych. Przepraszam, ale w ostatnich 8 latach nie mieliśmy pluralizmu za grosz w mediach publicznych i wtedy żaden komisarz europejski, żaden europarlamentarzysta nie ubolewał - powiedział w programie "Kawa na ławę" Magierowski.


Słowa dyrektora Magierowskiego naiwidoczniej nie spodobały się dziennikarzowi "Gazety Wyborczej", który ironizował na Twitterze, pisząc, że "dobra zmiana Niemca się nie boi".
13 stycznia br. Komisja Europejska przeprowadzi debatę na temat praworządności w Polsce. - Będzie to pierwszy etap procedury ewaluacji w związku z przyjęciem kontrowersyjnej noweli ustawy ws. mediów publicznych - poinformował rzecznik KE.
 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Silny wiatr w siedmiu województwach

Zdjęcie ilustracyjne / pxhere/CC0 Public Domain

  

Dzisiaj w nocy Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym wiatrem dla siedmiu województw. Słabnące porywy wiatru wystąpią też w woj. pomorskim.

Alertem objęte są województwa: wielkopolskie i łódzkie. Ostrzeżenia dotyczą też części województw: śląskiego, podkarpackiego, dolnośląskiego, warmińsko-mazurskiego i małopolskiego.

IMGW wydał też komunikat meteorologiczny dla województwa pomorskiego dotyczący silnego wiatru. Jak wskazał instytut, do godz. 2. w nocy zanotowano maksymalne porywy wiatru w Rozewiu, gdzie prędkość wiatru dochodziła do 80 km/ h. Silne porywy występowały też w: Gdyni Oksywiu - 75 km/h, Ustce, Łebie i Lęborku - 70 km/h. Z komunikatu IMGW wynika też, że w najbliższych godzinach spodziewane jest stopniowe słabnięcie porywów wiatru poniżej 70 km/h.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia oznaczają, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts