Niemiecki komisarz chce kontroli UE w Polsce. Dziennikarz "GW": Dobra zmiana Niemca się nie boi

-  Wiele przemawia za uruchomieniem teraz mechanizmu kontroli praworządności i objęciem Warszawy nadzorem – powiedział komisarz UE ds.

youtube.com
-  Wiele przemawia za uruchomieniem teraz mechanizmu kontroli praworządności i objęciem Warszawy nadzorem – powiedział komisarz UE ds. gospodarki cyfrowej i społeczeństwa Guenther Oettinger w rozmowie z gazetą "Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung". Po słowach prezydenckiego rzecznika, Marka Magierowskiego, który pytał gdzie był komisarz, gdy przez 8 lat w Polsce brakowało pluralizmu w mediach - dziennikarz "GW" ogłosił, że "dobra zmiana Niemca się nie boi".

- W ostatnich 8 latach nie mieliśmy pluralizmu w mediach publicznych i wtedy żaden komisarz europejski nie ubolewał - tak dziś dyrektor biura prasowego Kancelarii Prezydenta Andrzeja Dudy, Marek Magierowski skomentował słowa niemieckiego komisarza UE Guenthera Oettingera, który - jak pisaliśmy na portalu niezalezna.pl - z powodu zmian w mediach publicznych chce objęcia Polski nadzorem KE.

- Nie wolno zwalniać prezesa stacji telewizyjnej bądź radiowej bez podania przyczyny. To byłaby samowola - oburzył się Oettinger. Wywiad z niemieckim politykiem opublikowano na pierwszej stronie "Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung" pod tytułem "Europa wywiera presję na Polskę".

- Mam nadzieję, że zarówno Komisja Europejska, jak i niektórzy europarlamentarzyści, którzy równie ochoczo krytykują dzisiaj rząd, za to co robi choćby w przypadku ustawy medialnej, żeby pochylili się i przyjrzeli się temu, co działo się w ostatnich latach w Polsce. Czy rzeczywiście jest mowa o tym, co podnosił wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans, że istnieje groźba, że naruszona zostanie zasada pluralizmu mediów publicznych. Przepraszam, ale w ostatnich 8 latach nie mieliśmy pluralizmu za grosz w mediach publicznych i wtedy żaden komisarz europejski, żaden europarlamentarzysta nie ubolewał - powiedział w programie "Kawa na ławę" Magierowski.


Słowa dyrektora Magierowskiego naiwidoczniej nie spodobały się dziennikarzowi "Gazety Wyborczej", który ironizował na Twitterze, pisząc, że "dobra zmiana Niemca się nie boi".
13 stycznia br. Komisja Europejska przeprowadzi debatę na temat praworządności w Polsce. - Będzie to pierwszy etap procedury ewaluacji w związku z przyjęciem kontrowersyjnej noweli ustawy ws. mediów publicznych - poinformował rzecznik KE.
 

 Źródło: niezalezna.pl

 

sp
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo