Rozmowa Gowin-Kaczyński o sytuacji w mediach. Wicepremier ujawnia szczegóły

  

- Od progu powitał mnie stwierdzeniem: wreszcie przywrócimy pluralizm w mediach - tak rozmowę z Jarosławem Kaczyńskim opisuje na Twitterze Jarosław Gowin. Wicepremier szczegóły swojego spotkania z prezesem Prawa i Sprawiedliwości ujawnił przy okazji dyskusji o nowej ustawie medialnej, w wyniku której przeprowadzone zostaną zmiany na stanowiskach kierowniczych w TVP i Polskim Radio.

Rozmowa twitterowa rozpoczęła się od wspomnienia dziennikarki TVP Info, Dominiki Wielowieyskiej (również „Gazeta Wyborcza”). Stwierdziła ona, że w ciągu ostatnich 25 lat „każdy, kto usiłował zrobić z TVP własną propagandową tubę, przegrywał wybory”.

Wielowieyska nazywając to „żelazną regułą ostatnich 25 lat” zapewne zapomniała o sytuacji sprzed 5 lat, która przeczy jej tezie. W czerwcu 2010 r., dwa miesiące po katastrofie smoleńskiej, jeszcze jako pełniący obowiązki prezydenta, marszałek Sejmu Bronisław Komorowski zapowiedział, że odrzuci sprawozdanie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji za 2009 rok. W konsekwencji, po dogadaniu się z lewicą - Platforma Obywatelska przejęła media publiczne. Mając TVP i Polskie Radio pod kontrolą wybory parlamentarne w 2011 r. wygrała.

Jarosław Gowin podjął tezę Wielowieyskiej, przypominając o wyniku ostatnich wyborów, z 25 października 2015 r. Jak zasugerował, kontrola PO i PSL nad mediami publicznymi tym razem przyniosła im porażkę.

- Rozumiem, że Pan ze mną zgadza: skok na media publiczne to wstęp do porażki PiS-u? Mówił to już Pan prezesowi JK? - spytała dziennikarka „GW” i TVP Info. - Nie zdążyłem, bo od progu powitał mnie stwierdzeniem: wreszcie przywrócimy pluralizm w mediach - stwierdził w odpowiedzi Jarosław Gowin. W dalszej rozmowie przypomniał Wielowieyskiej, że Bronisław Wildstein, którego w obecnej sytuacji daje jako przykład - odwołany został ze stanowiska prezesa TVP na prośbę sojusznika „GW”, Romana Giertycha.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Sikorski próbuje wbić klin w obóz Zjednoczonej Prawicy? Zdecydowana reakcja Jarosława Gowina

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Lider Porozumienia, wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin odpowiedział na insynuacje Sikorskiego. Podkreślił, że nie marzy o tym, żeby zostać premierem. "Definitywnie" - oświadczył. - To nie jest pierwsza tego typu wypowiedź Radosława Sikorskiego, to jest nieudolna próba wbijania klina w obóz Zjednoczonej Prawicy - oświadczył minister nauki.

Gowin pytany w Polsat News o pomysł sformułowany przez Radosława Sikorskiego (PO), że opuszczając obóz Zjednoczonej Prawicy z posłami Porozumienia mógłby utworzyć rząd z opozycją i stanąć na jego czele zapewnił, że nie ma takiej opcji.

"To nie jest pierwsza tego typu wypowiedź Radosława Sikorskiego, to jest nieudolna próba wbijania klina w obóz Zjednoczonej Prawicy"

- oświadczył minister nauki. "Jestem politykiem o dosyć wyrazistych poglądach konserwatywnych - w sferze moralnej, choć umiarkowanie konserwatywnym w sprawach gospodarczych, wolnorynkowych" - podkreślił.

"Czy polityk o konserwatywnych poglądach może być w jednym rządzie na przykład z Barbarą Nowacką? Czy polityk o poglądach wolnorynkowych może być w jednym rządzie z Adrianem Zandbergiem, który chlubi się tym, że jest gospodarczym marksistą?"

- pytał retorycznie Gowin.

Prowadzący przypomniał Gowinowi, że wcześniej odszedł z Platformy Obywatelskiej. „Jaką mamy pewność, że nie odejdzie pan ze Zjednoczonej Prawicy" - pytał dziennikarz.

Gowin przypomniał, że wówczas był typowym "PO-PiSowcem". "Do polityki wszedłem jako osoba bezpartyjna, senator popierany przez Platformę Obywatelską i przez PiS" - podkreślił.

Żegnany przez dziennikarza jako "wicepremier Jarosław Gowin, który przynajmniej na razie nie marzy o tym, żeby zostać premierem", odpowiedział: "definitywnie".

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts