Rozmowa Gowin-Kaczyński o sytuacji w mediach. Wicepremier ujawnia szczegóły

  

- Od progu powitał mnie stwierdzeniem: wreszcie przywrócimy pluralizm w mediach - tak rozmowę z Jarosławem Kaczyńskim opisuje na Twitterze Jarosław Gowin. Wicepremier szczegóły swojego spotkania z prezesem Prawa i Sprawiedliwości ujawnił przy okazji dyskusji o nowej ustawie medialnej, w wyniku której przeprowadzone zostaną zmiany na stanowiskach kierowniczych w TVP i Polskim Radio.

Rozmowa twitterowa rozpoczęła się od wspomnienia dziennikarki TVP Info, Dominiki Wielowieyskiej (również „Gazeta Wyborcza”). Stwierdziła ona, że w ciągu ostatnich 25 lat „każdy, kto usiłował zrobić z TVP własną propagandową tubę, przegrywał wybory”.

Wielowieyska nazywając to „żelazną regułą ostatnich 25 lat” zapewne zapomniała o sytuacji sprzed 5 lat, która przeczy jej tezie. W czerwcu 2010 r., dwa miesiące po katastrofie smoleńskiej, jeszcze jako pełniący obowiązki prezydenta, marszałek Sejmu Bronisław Komorowski zapowiedział, że odrzuci sprawozdanie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji za 2009 rok. W konsekwencji, po dogadaniu się z lewicą - Platforma Obywatelska przejęła media publiczne. Mając TVP i Polskie Radio pod kontrolą wybory parlamentarne w 2011 r. wygrała.

Jarosław Gowin podjął tezę Wielowieyskiej, przypominając o wyniku ostatnich wyborów, z 25 października 2015 r. Jak zasugerował, kontrola PO i PSL nad mediami publicznymi tym razem przyniosła im porażkę.

- Rozumiem, że Pan ze mną zgadza: skok na media publiczne to wstęp do porażki PiS-u? Mówił to już Pan prezesowi JK? - spytała dziennikarka „GW” i TVP Info. - Nie zdążyłem, bo od progu powitał mnie stwierdzeniem: wreszcie przywrócimy pluralizm w mediach - stwierdził w odpowiedzi Jarosław Gowin. W dalszej rozmowie przypomniał Wielowieyskiej, że Bronisław Wildstein, którego w obecnej sytuacji daje jako przykład - odwołany został ze stanowiska prezesa TVP na prośbę sojusznika „GW”, Romana Giertycha.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Kto pisał nowy program Prawa i Sprawiedliwości? Europoseł w radiowej rozmowie wymienił nazwisko

/ fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Prawo i Sprawiedliwość opublikowało w sobotę na swojej stronie internetowej program wyborczy pod tytułem "Polski model państwa dobrobytu". Dziś w Radiu Zet europoseł Adam Bielan, poinformował, że autorem dokumentu jest Rada Programowa, na której czele stoi wicepremier Piotr Gliński. - Oczywiście liderzy Zjednoczonej Prawicy autoryzowali ten tekst - dodał Bielan.

PiS opublikował w sobotę na swojej stronie internetowej program wyborczy pod tytułem "Polski model państwa dobrobytu". Dziś w Radiu Zet Adam Bielan, europoseł Solidarnej Polski, został zapytany o to, kto jest autorem dokumentu.

- Rada Programowa od kierownictwem wicepremiera Piotra Glińskiego, ale oczywiście liderzy Zjednoczonej Prawicy, w tym przede wszystkim Jarosław Kaczyński, ten tekst autoryzowali

– stwierdził Bielan.

– Jarosław Kaczyński jest liderem naszego obozu, jest postacią bardzo charyzmatyczną i to oczywiste, że w tym programie jest rozwiniętych wiele jego myśli, ale redagował to zespół pod przewodnictwem wicepremiera Glińskiego – dodał.

[polecam:https://niezalezna.pl/288093-zobacz-program-pis]

Ponad 200-stronnicowy dokument podzielony jest na rozdziały poświęcone m.in. polityce społecznej i ochronie zdrowia, edukacji, ochronie środowiska i polityce zagranicznej.

Na pierwszych stronach programu przypomniano szlagierowe programy i obietnice PiS, w tym podniesienie płacy minimalnej, modernizacja armii, "bez PiT dla młodych", obniżka CiT czy 13 emerytura.

Pierwszy rozdział poświęcony jest wartościom i zasadom partii, drugi rozdział zatytułowano: "Diagnoza. Od postkomunizmy do polskiego modelu nowoczesnego państwa dobrobytu".

[polecam:https://niezalezna.pl/288175-w-programie-pis-rewolucja-z-immunitetami-i-areszt-dla-posla-na-wniosek-prokuratora-generalnego]

Główny i największy rozdział to Państwo, który jest podzielony na podrozdziały takie m.in. jak: polityka społeczna i ochrona zdrowia, rozwój - zrównoważony i autonomiczny z aktywną rolą państwa; przyszłość edukacji i sportu, troska o wieś i rolnictwo, ochrona środowiska, polityka zagraniczna i obronna.

Czwarty rozdział to Wyzwania, czyli wolność, solidarność i godność, tożsamość.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: 300polityka.pl, PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl